You are here
Home > Futboll Bota > Porta e Junajtid i tërheq shqiptarët, Xhaka del në origjinë me një…kryevepër (VIDEO)

Porta e Junajtid i tërheq shqiptarët, Xhaka del në origjinë me një…kryevepër (VIDEO)

Pak kohë më parë do të ishte Xherdan Shaqiri që do të merrte rolin e protagonistit duke i shënuar dy gola Mançester Junajtid, ndërsa tashmë është momenti i Granit Xhakës. Mesfushori i Arsenalit ka shënuar në mënyrën e tij, teksa me një gjuajtje fantastike nga distanca, e ka nxjerrë De Gean tërësisht jashtë loje.

Një kryevepër që i jep edhe qetësinë e duhur Xhakës, që nuk ka kaluar momentin më të mirë në Angli. Disa kritika kanë ardhur në drejtim të tij edhe nga tifozët, por aftësitë që zotëron ky lojtar, bën që heshtja të vendoset menjëherë. Pak fat, shumë kryevepër dhe…thjeshtë Granit Xhaka! /Shqiperia.ch/

Postime të tjera


Nëse e vlerësoni punën e “Shqiperia.ch” si media e vetme e përkushtuar me lojtarët e Kombëtares dhe sportistët shqiptarë, mund të kontribuoni për zgjerimin e projektit dhe vazhdimësinë tonë në të ardhmen.
Paypal: G453645282@gmail.com

Leave a Reply

Top