You are here
Home > Futboll Bota > Po përjeton “rininë e dytë”, italianët për Memushajn: Është gjithë kuptimi i Peskarës!

Po përjeton “rininë e dytë”, italianët për Memushajn: Është gjithë kuptimi i Peskarës!

Ledian Memushaj është duke shkëlqyer në Serinë B me ekipin e Peskarës. Si në kohën më të artë, në javët e fundit mesfushori vlonjat ka realizuar dy super gola të një klasi të lartë. Së fundmi është përzgjedhur në formacionin më të mirë të Serisë B.

Futbollisti i Kombëtares është duke përjetuar një rini të dytë në Itali, duke qënë më i miri te skuadra e Peskarës. I tillë është edhe vlersimi që vjen nga mediat fqinjë: “Memushaj është një nga më të mirët në rradhët e “delfinëve”. Hapi rezultatin me një gol fantastik në ndeshjen e fundit, që konfirmon cilësitë e tij. Është gjithë kuptimi i Peskarës”. /Shqiperia.ch/

Postime të tjera


Nëse e vlerësoni punën e “Shqiperia.ch” si media e vetme e përkushtuar me lojtarët e Kombëtares dhe sportistët shqiptarë, mund të kontribuoni për zgjerimin e projektit dhe vazhdimësinë tonë në të ardhmen.
Paypal: G453645282@gmail.com

Leave a Reply

Top