Shuplakë dhe shkulje flokësh, karton i kuq i merituar për Ronaldon

Read More
Shuplakë dhe shkulje flokësh, karton i kuq i merituar për Ronaldon

Momenti i mbrëmjes! I shënoi me sprint nga 30 metra dhe i përulet tifozerisë kundërshtare (VIDEO)

Read More
Momenti i mbrëmjes! I shënoi me sprint nga 30 metra dhe i përulet tifozerisë kundërshtare (VIDEO)

Futbollin nuk e kontrollon Ronaldo, Juventusi dhe Reali fitojnë edhe pa të në “Champions League”

Read More
Futbollin nuk e kontrollon Ronaldo, Juventusi dhe Reali fitojnë edhe pa të në “Champions League”

Kaçe si një “luftëtar”, del nga parashikimet e grekëve dhe rikuperohet në kohë rekord

Read More
Kaçe si një “luftëtar”, del nga parashikimet e grekëve dhe rikuperohet në kohë rekord

Luajnë në “San Siro” ndaj Milanit, Gasperini nuk e heq “veton”: Asnjë shqiptar në ekip!

Read More
Luajnë në “San Siro” ndaj Milanit, Gasperini nuk e heq “veton”: Asnjë shqiptar në ekip!

Fitorja nuk i mbyll polemikat për Mirel Josën, Plisat në kor: Largohu nga Prishtina!

Read More
Fitorja nuk i mbyll polemikat për Mirel Josën, Plisat në kor: Largohu nga Prishtina!

Dy ndeshje në katër ditë, Shqipëria si një klub për kalendarin e ndeshjeve

Read More
Dy ndeshje në katër ditë, Shqipëria si një klub për kalendarin e ndeshjeve

Zgjodhi Shqipërinë, “dënimi” i Hajdarit: Të ndjekë skuadrën në “Champions League” nga televizori

Read More
Zgjodhi Shqipërinë, “dënimi” i Hajdarit: Të ndjekë skuadrën në “Champions League” nga televizori

Falë edhe Rei Manajt, klubi spanjoll me nisjen e dytë më të mirë në histori

Read More
Falë edhe Rei Manajt, klubi spanjoll me nisjen e dytë më të mirë në histori

Shqipëria rikthehet për tifozët, dalin çmimet e biletave për miqësoren e tetorit

Read More
Shqipëria rikthehet për tifozët, dalin çmimet e biletave për miqësoren e tetorit

Kombëtarja

Kaçe si një “luftëtar”, del nga parashikimet e grekëve dhe rikuperohet në kohë rekord

Mesfushori i talentuar kuqezi, Ergys Kaçe, do të jetë i gatshëm për skuadrën e Panathinajkosit këtë fundjavë për ndeshjen me Levadiakos. Legjionari mori një goditje të

Luajnë në “San Siro” ndaj Milanit, Gasperini nuk e heq “veton”: Asnjë shqiptar në ekip!

Një ndeshje e vështirë do të jetë ajo për Atalantën në fundjavë, ashtu siç edhe nisja e këtij ekipi në kampionatin italian. Një fitore në

Dy ndeshje në katër ditë, Shqipëria si një klub për kalendarin e ndeshjeve

Dy ndeshjet e rradhës për kombëtaren shqiptare në "Ligën e Kombeve", janë tepër favorizuese për shkak të diferencës kohore që ato kanë nga njëra-tjetra. Përballjet e

Zgjodhi Shqipërinë, “dënimi” i Hajdarit: Të ndjekë skuadrën në “Champions League” nga televizori

Ndonjëherë zgjedhjet që bëjmë në jetë na parashtrojnë rreziqe të mëdha. Suksesi dhe dashuria janë gjithmonë në dy rrugë të ndryshme dhe ti duhet të

Falë edhe Rei Manajt, klubi spanjoll me nisjen e dytë më të mirë në histori

Albasete e Rei Manajt, bën startin e dytë të sezonit më të mirë ne shekullin 21, në historinë e  klubit. Skuadra spanjolle ku bënë pjesë

Shqipëria rikthehet për tifozët, dalin çmimet e biletave për miqësoren e tetorit

Publikohen çmimet e biletave për ndeshjen miqësore kundër Jordanis. Ndeshja do të zhvillohet në datë 10 tetor në Shqipëri dhe do të jetë sfidë testi

SPAL-i  për titullin kampion, drejtori sportiv: Mos e shfrenoni imagjinatën, ekipi jonë vlen sa Elseid Hysaj

SPAL-i ka të drejtën e ëndërrimit në kampionatin italian, të paktën në këto 4 javët e para. Skuadra modeste italiane, renditet në vendin e 2,

E vetmja mënyrë sesi mund ta lësh Strakoshën jashtë, portieri 35-vjeçar merr vendin e titullarit te Lacio

Pas shumë e shumë kohësh, më në fund Thomas Strakosha nuk do të jetë titullar me ekipin e Lacios. E si mund të ndodhte ndryshe?

Memushaj: Më shpëtuan edhe lotët kur isha te Kombëtarja, kam festuar si i çmendur për Peskarën

Një nga mesfushorët më të mirë të Shqipërisë, është padyshim edhe Ledian Memushaj. Ndeshjet e zhvilluara nga ana e tij dhe mungesa e vlonjatit në

Në Kroaci nuk dalin nga parashikimet, talenti shqiptar përzgjidhet në formacionin e javës

Ashtu siç edhe pritej, nuk ka vend për asnjë befasi. Talenti shqiptar që arriti të mahniste në kampionatin kroat me tripletën e tij, Lirim Kastrati,

Të huajt vlejnë më shumë se shqiptarët, “sëmundja shekullore” prek edhe Kosovën

Një sëmundje shekullore që i prek të gjithat trevat shqiptare, pa bërë asnjë përjashtim këtu, është steriotipi i krijuar se të huajt vlejnë më shumë

“Kosova është Serbi” dhe vërshëllima, mbrëmja e vështirë e mbrojtësit të Kombëtares në Beograd

Nuk pritej të ishte një mbrëmje e lehtë ajo e Elseid Hysajt në Beograd dhe ashtu rezultoi, në një farë mënyre. Napoli u ndal vetëm

Youtube Videos

00:00

Premier Liga

Polemika për shqiponjën e Zvicrës, Xhaka “u mbyll” gojën pas kryeveprës që realizoi

 E PAZAKONTË/ Historia e dy tifozeve më besnike të Man.City

Shkëlqejnë Xhaka & Mustafi / Notat e shqiptarëve në ndeshjen e sotme (FOTO)

Shaqiri nuk duhet ta shfrenojë fanatazinë, kohë pushimesh te Liverpuli

Gabimet e arbitrave/ Në Angli Murinjo “i vjedh” pikët, ekipi i Shaqirit duhej të ishte nënkampion

Top