You are here
Home > Futboll Bota > Pafytyrësia e Adam/ Dikur e kritikonte, sot krahë Shaqirit: Të nxjerr golin nga hiçi!

Pafytyrësia e Adam/ Dikur e kritikonte, sot krahë Shaqirit: Të nxjerr golin nga hiçi!

Charlie Adam ishte padyshim një nga legjendat e futbollit anglez, që doli hapur kundër Shaqirit. Futbollisti i cili ka luajtur edhe për Stoke, ka dhënë më parë shumë kritika për mesfushorin me origjinë shqiptare.

E megjithatë, sapo Shaqiri nisi të lërë gjurmë me Liverpulin, historia ka ndryshuar. Për “Sky Sport”, vetë Adam e ka cilësuar lojtarin e Liverpulit si të mrekullueshëm, madje duke theksuar faktin se është i aftë të nxjerr golin nga hiçi.

“Shaqiri është një lojtar i mrekullueshëm. Nuk ka asnjë dyshim për këtë. Ai me shumë mundësi ka kërkuar që të luajë për një ekip të madh dhe lojtar të mëdhenj. Një djal i vogël që mund të nxjerrë golat nga hiçi. Mund të pasojë si askush tjetër. Te Stoke, përfundimisht ne nuk kishim tjetër si ai”, u shpreh Adam. /Shqiperia.ch/

Postime të tjera


Nëse e vlerësoni punën e “Shqiperia.ch” si media e vetme e përkushtuar me lojtarët e Kombëtares dhe sportistët shqiptarë, mund të kontribuoni për zgjerimin e projektit dhe vazhdimësinë tonë në të ardhmen.
Paypal: G453645282@gmail.com

Leave a Reply

Top