Nuk bind Abrashi në përballjen me Shalken, vlersim i dobët për të. 

Me shifrat 0-1 ka përfunduar ditë e djeshme ndeshja midis Freiburg dhe Shalke 04.


 Një rezultat minimal i cili u arritë në minutën e 62′ të takimit, një minutë pasi kishte dal nga fusha e lojës Abrashi, i zvendësuar. 

Sipas statistikave, Abrashi, arriti të bënte vetëm 18 prekje të topit, 15 prej tyre të kthyera në pasime. 
Ndërsa për mesfushorin shqiptar ka mjaftuar një notë jo më të lartë se 6.1 në paraqitjen e dhënë. 

Teksa është luajtur java e 11-të e kampionatit gjerman, Freiburg ndodhet në vendin e 17-të me tetë pikë. 

Përgatiti: Armend Pire  – SHQIPËRIA.CH

Për të gjithë të interesuarit për tu reklamuar në portalin e vetëm ku unfikohen trevat shqiptare, na kontaktoni në Shqipë[email protected]

Leave a Reply