You are here
Home > Kombëtarja > Nga Greqia vjen si zyrtare, në “Europa League” trajneri i beson Migjen Bashës

Nga Greqia vjen si zyrtare, në “Europa League” trajneri i beson Migjen Bashës

Që prej mesditës së sotme kanë nisur edhe faza gjysmëfinale e “Play Of” në kompeticionin e Europa League. Mes shumë skuadrave europiane, një shank e ka fituar edhe ekipi grek Aris. Skuadra e Migjen Bashës kaloi me pak vështirësi qipriotët e AEL Limassol. Ndërsa në ndeshjen e sotme që starton në orën 19:00 Aris ka udhëtuar drej Norvegjisë për t’undeshur me skuadrën e Molde-s.

Teksa diskutohet formacioni, mediat greke nganë nxjerr njëmbëdhjetëshen startuese. Ndryshe nga herët e tjera trajneri i Aris ka ndryshuar modulin në 4-3-3. Në mesfushë Savvas Pantelidis i ka besuar qendrën sërish Migjen Bashës. Edhe në ndeshjet e raundit të parë Basha luajti si titullar. Një situatë që rrit edhe më tepër besimin tek mesfushori ishqiptar, ndryshe nga performanca e Mavraj. /Shqiperia.ch/

Postime të tjera


Nëse e vlerësoni punën e “Shqiperia.ch” si media e vetme e përkushtuar me lojtarët e Kombëtares dhe sportistët shqiptarë, mund të kontribuoni për zgjerimin e projektit dhe vazhdimësinë tonë në të ardhmen.
Paypal: G453645282@gmail.com

Leave a Reply

Top