Ndryshime tek mbrojtja e Napolit pas ndeshjes me Sitin, luhet me atë të Empolit

Mbrojtja e Empolit të dikurshëm, me tranjer Sarrin në krye rikthehet të modifikohet tashmë tek Napoli kryesues në kampionatin italian.

Përveç qëndrës e cila është krejtësisht origjinale, krahu i mbrojtjes shumë shpejt mund të jetë Elseid Hysaj-Mario Rui, me rikthimin e këtij të fundit nga dëmtimi.

Kështu Empoli i asaj kohe frikësoj të gjithë kundërshtarët jo vetëm duke dalë pa shumë mundim nga Seria B, por duke u cilësuar si ekipi më lojën më të mirë në Serinë A.

Ghoulam është një nga pikat kyçe të këtij Napoli duke ndihmuar jo vetëm në fazën mbrojtëse, por duke qenë shumë në nivel dhe në fazën sulmuese.

Gjithsesi për momentin kryesuesit e Italisë do të “arnohen” thjeshtë me kalimin e ansorit shqiptar në krahun e majtë dhe me Maggion, në të djathtin.

Përgatiti: Klaudio Ndreca – SHQIPËRIA.CH

Për të gjithë të interesuarit për tu reklamuar në portalin e vetëm ku unfikohen trevat shqiptare, na kontaktoni në Shqipë[email protected]

Leave a Reply