Milani arrin marrëveshje me lojtarin

Bonaventura pajtohet me klubin, lufta mbetet me menaxherin Raiola Milan ka arritur marrëveshje me lojtarin Giacomo Bonaventura, por lufta mbetet me menaxherin e mesfushorit, Mino Raiolan, transmeton koha.net.

27 vjeçari ka qenë pikë kyçe e ekipit të udhëhequr nga Vincenzo Montella deri tani këtë sezon, dhe ka shënuar gjashtë gola në total, duke dhuruar edhe tetë asistime.

Me kontratën e renovuar, Corriere Della Sport, ka raportuar se lojtarit do t’i rritet edhe paga me çka do të fitonte dy milionë euro për sezon, dyfishin e asaj sa merr aktualisht, transmeton koha.net.

Rossonerët ajnë pajtuar me Bonaventuran për vazhdimin e kontratës deri në vitin 2021, por se problemi mbetet marrëveshja me Mino Raiolan.

Për të gjithë të interesuarit për tu reklamuar në portalin e vetëm ku unfikohen trevat shqiptare, na kontaktoni në Shqipë[email protected]

Leave a Reply