You are here
Home > Kombëtarja > Mbrojtësi i Kombëtares: Isha kapiten te Zvicra me moshat, por zemra më rrihte për Shqipërinë

Mbrojtësi i Kombëtares: Isha kapiten te Zvicra me moshat, por zemra më rrihte për Shqipërinë

 

“Isha kapiten, fituam Botërorin, luajtëm kundër Brazilit të Neymar dhe Gjermanisë së Ter Stegen e Götze. Fituam të gjitha ndeshjet, ishte edhe Granit Xhaka e Kasami. Kam qenë gjithmonë kapiten me moshat e Zvicrës, por në fund zgjodha Shqipërinë dhe më erdhi shansi, që me dëshirë e krenari ti thoja po Shqipërisë”, tha 25-vjeçari për “Zona Gol”.

Gjuha shqipe – “Vij nga një zonë në Zvicër, ku është folur gjermanisht e frengjisht. Tani jetoj vetëm në shtëpi, nuk kam kontakte shumë me familjarët dhe vëllezërit e mi që e flasin më mirë sesa unë. Por kur mblidhem me Kombëtaren mundohem ta flas më shumë”. /EDS/

Për të gjithë të interesuarit për tu reklamuar në portalin e vetëm ku unfikohen trevat shqiptare, na kontaktoni në Shqipë[email protected]

Leave a Reply

Top