Legjenda e Juventusit sheh Strakoshën si pasardhës të Buffon

Pietro Anastasi, legjenda e Juventusit dhe Kombëtares italiane, mendon se Thomas Strakosha mund të jetë pasardhësi ideal i Xhanluixhi Bufon në portën e bardhezinjve.


Ish-sulmuesi i njohur italian, në një intervistë të dhënë për “Radio Incontro Olympia”, ka shpjeguar se sheh portierin shqiptar si një ndër më të talentuarit në qarkullim dhe se torinezët duhej ta monitoronin me kujdes zhvillimin e tij te Lacio.

About the author