Kombëtarja, Sadiku: Jam gati për 2 sfidat e radhës

Asgjë serioze për Armando Sadikun. Edhe pse nuk u përfshi nga trajneri i Zurich, Uli Forte në listën 18 lojtarëve të përzgjedhur për ndeshjen ndaj turqëve të Osmanlispor, sulmuesi 25-vjecar është mirë dhe do të jetë plotësisht i gatshëm për dy takimet e radhës të Shqipërisë, ndaj Lihtenshtejnit dhe Spanjës. Në një lidhje telefonike në emisionin Europa League në Supersport Sadiku i qetësoi të gjithë përsa i përket gjendjes së tij.

Në datën 6 Tetor, Shqipëria sfidon Lihtenshtejnin në transfertë ndërsa 3 ditë më pas do të presë Spanjën në Shkodër. Sipas Armando Sadikut ndeshja më e rëndësishme për Kombëtaren është sfida e radhës pikërisht ajo ndaj Lihtenshtejn-it. /SuperSport

Për të gjithë të interesuarit për tu reklamuar në portalin e vetëm ku unfikohen trevat shqiptare, na kontaktoni në Shqipë[email protected]

Leave a Reply