Këto tifozë të këtij ekipi sot fyen shqiptarët “Vrisni e dhoma gazi”

Sot u zhvilluan disa nga takimet e turit të 2-të kualifikues të vlefshme për UEFA Champions League dhe urrejta ndaj shqiptarëve ishte e madhe në takimin Vardar-Malmo FF.

Gjatë takimit tifozët vendas të Vardarit të ashtëquajturit “Komitët” kanë fyer shqiptarët në kor me “Shqiptar i mirë është shqiptar i vdekur”, “Dhoma gazi për shqiptarët”.

Këto nuk janë aktë të panjohura pasi dhe më parë këta tifozë kanë ofenduar shqiptarët.

Ndeshja u zhvillua në Strumicë dhe Vardari fitoi 3:1 dhe u kualifikua në raundin tjetër. /Shqiperia.ch

About the author