Ja sa bileta ka shitur Milani për 48 orë për ndeshjen e plej-ofit me Shkëndijën

Milan – Shkëndija ndeshje e vlefshme për plej-of të Europa League, me ndeshjen e parë që do të zhvillohet në San Siro më 17 Gusht pritet të ketë atmosferë në tribuna falë dhe momentit të mirë që kalon klubi i Milanit.

Për vetëm 48orë Milani ka shitur 15.000 bileta për ndeshjen me Shkëndijën, edhe pse me pushime dhe koha jo ideale për ndeshje futbolli Milani si me Craiovan ku pati mbi 65mijë shikues pritet që dhe me Shkëndijën të ketë më së paku 60mijë shikues.

Në anën tjetër tifo grupi Ballistët tashmë kanë konfirmuar paraqitjen në San Siro, poashtu në mbështetje të Shkëndijës do të jenë mjaft shqiptar që punojnë dhe veprojnë në Itali. /Shqiperia.ch

About the author