Hysaj paraqitet dobët në 70 minuta, “i vogël” përpara Sanes dhe Jesus

Elseid Hysaj nuk i’a ka dalë në duelin e tij të krahut me Sanen e Manchester Sitit apo dhe me talentin brazilian të momentit, Gabriel Jesus.

E vështirë pritej kjo sfidë dhe ashtu rezultoi, Elseidi nuk arrin të bëj detyrën por dhe Napoli nuk bën diçka më shumë teksa i shpëton 1 pikë nga duart duke humbur 1 pikë nga duart në “Ettihad Stadium”, dhe një penallti nga ana e Mertens.

Elseid Hysaj (5) – Ndeshje e dobët e shqipëtarit. Nuk arrin të ndalë Sanen dhe Gabriel Jesus në krahun e tij. Në fundin e të parës merr guximin për të sulmuar por me krosime të dobëta. Zëvendësohet i dëmtuar.

Përgatiti: Klaudio Ndreca – SHQIPËRIA.CH

Për të gjithë të interesuarit për tu reklamuar në portalin e vetëm ku unfikohen trevat shqiptare, na kontaktoni në Shqipë[email protected]

Leave a Reply