You are here
Home > Futboll Bota > Historia e veçantë/ Do të drejtojë Realin, Noval ishte kirurgu që ndërroi gjininë për vetëm 18 orë

Historia e veçantë/ Do të drejtojë Realin, Noval ishte kirurgu që ndërroi gjininë për vetëm 18 orë

Të bëhesh arbitër në botën e sportit nuk kërkon talent. E njohim si një profesion i cili nis vonë dhe përfundon shumë herët. Ka raste kur arbitrat e futbollit kanë edhe një punë të dytë a të tretë si përshembull, ekonomistë, jurist, bankier etj.

Por kurrë më parë nuk na kishte rastisur të dëgjonim një histori të tillë. Një arbitër pak sa i çuditshëm do të drejtojë ndeshjen Eibar – Real Madird.  Cesar Noval njihet si një nga kirutgët më të famshëm të plastikës. Noval ka ushtruar aktivitetin e tij në Valencia aty ku të gjithë e njohin për bëmën e tij madhore.

Kirurgu spanjollë mori gjithë vëmendjen e mediave vendase pas një operacioni plastik duke ndërruar tërësisht një femër duke e bërë mashkull për vetëm 18 orë. Një rekord botëror pasi një proces i tillë kërkon nga dy deri në 10 vite kohë. Në fundjavë Noval do të gjykojë për të disatën herë një ndeshje futbolli por në Spanjë ai ende mbahet mend për atë operacion sa të çuditshëm po aq edhe befasues./Shqiperia.ch/

Postime të tjera


Nëse e vlerësoni punën e “Shqiperia.ch” si media e vetme e përkushtuar me lojtarët e Kombëtares dhe sportistët shqiptarë, mund të kontribuoni për zgjerimin e projektit dhe vazhdimësinë tonë në të ardhmen.
Paypal: G453645282@gmail.com

Leave a Reply

Top