Gjermanët monitorojnë Hysajn, vëzhgues special në Juve-Napoli

Duket se Bajerni i Mynihut e ka seriozisht me Hysajn. Mbrojtësi i djathtë i kombëtares sonë është në monitorim nga drejtuesit bavarez. Për këtë ata do të dërgojnë emisarë në ndeshjen Juventus-Napoli që luhet ditën e dielë. Klauzola e Hysajt vlen 50 milonë euro dhe për gjermanët duket se nuk është problem.

Hysaj5

Lajmi raportohet nga “Tuttomercatoweb” në Italinë fqinje. Gjithashtu klubi i Arsenalit shfaqi interes në janar por Bajerni duket se është më konkret në objektivin e saj.

/Panoramasport

About the author