Gazzetta Dello Sport: Kjo eshte vlera e Shqiperise

image

Sipas Gazzetta dello Sport,De Biazi arriti të kualifikonte për në Europian një skuadër, e cila vlen 44.2 milionë euro dhe do të përballet me ekipe që vlejnë miliona euro.

Vetëm Pol Pogba vlen sa dyfishi i kuqezinjve, por kjo nuk do të thotë asgjë, sepse në dy ndeshjet miqësore të luajtura mes Shqipërisë dhe Francës, këta të fundit nuk arritën të fitonin asnjë prej tyre.

Lojtari më i kushtueshëm në radhët e Kombëtares shqiptare është mbrojtësi i Napolit, Elseid Hysaj. Nga faqja e specializuar për vlerat e kartonëve të futbollistëve, “transfermarkt”, Hysaj vlerësohet 9 milionë euro, transmeton Albeu.

Lojtari me vlerën e kartonit më të ulët në Kombëtaren shqiptare është Ansi Agolli me 300 mijë euro.Vlera e kartonëve të lojtarëve të Kombëtares

Lojtari Vlera

PORTIER

Etrit Berisha 4mln €

MBROJTËS

Elseid Hysaj 9 mln €

Lorik Cana 1 mln €

Mërgim Mavraj 1.6 mln €

Ansi Agolli 300 mijë €

Frederic Veseli 800 mijë €

Arlind Ajeti 1 mln €

Berat Gjimshiti 1 mln €

Naser Aliji 700 mijë €

MESFUSHORË

Burim Kukeli 500 mijë €

Taulant Xhaka 4 mln €

Ledian Memushaj 1.4 mln €

Amir Abrashi 2.25 mln €

Migjen Basha 800 mijë €

Ergys Kaçe 3 mln €

Andi Lila 700 mijë €

Ermir Lenjani 1 mln €

SULMUES

Shkëlzen Gashi 2.75 mln €

Odise Roshi 450 mijë €

Milot Rashica 2 mln €

Sokol Cikalleshi 2.3 mln €

Armando Sadiku 750 mijë €

Bekim Balaj 2 mln €

Rei Manaj 1 mln €

Për të gjithë të interesuarit për tu reklamuar në portalin e vetëm ku unfikohen trevat shqiptare, na kontaktoni në Shqipë[email protected]

Leave a Reply