Formacionet zyrtare të ‘Derby della Madonnina’

Të dy skuadrat tashmë kanë publikuar formacionet zyrtare.

Dy rivalët e mëdhenj lokal të Italisë, Milan dhe Inter do të ndeshen sonte(diel) mes vetes në derbin e madh të njohur si ‘Derby della Madonnina’.

Skuadra e Milanit në këtë ndeshje vjen me një formë të mirë dhe më konstante, për dallim nga Interi që ka pasur shumë luhatje dhe pa arritur të tregoj disa ndeshje të mira radhazi.

Megjithatë, një derbi është derbi dhe dy trajnerët do të luajnë për gjithçka, pasi kanë vendosur formacionet që mendojnë që do t’ia fitojnë këtë ndeshje. /Telegrafi/

Milan: Donnarumma; Abate, Paletta, Gomez, De Sciglio; Kucka, Locatelli, Bonaventura; Suso, Bacca, Niang.

Inter:

Për të gjithë të interesuarit për tu reklamuar në portalin e vetëm ku unfikohen trevat shqiptare, na kontaktoni në Shqipë[email protected]

Leave a Reply