Finlandë-Kosovë, sërbet çmenden nga ky tifoz (foto)

Një flamur i ngjashëm me atë të dronit në Beograd në ndeshjen Serbi – Shqipëri është parë edhe në ndeshjen e së hënës në mes Kosovës e Finlandë.
Kjo i ka çartur serbët. Mediat në Beograd e kanë pyetur UEFA-n se a po e sheh më në fund ‘Shqipërinë e Madhe’, pasi shtëpia e futbollit botëror i kishte dhënë fitore në tavolinë Shqipërisë kundër Serbisë.

“Nuk dihet nëse delegati anglez, Barry Wright, dhe vëzhgues i UEFA-s, Nuno Kastro, regjistruan detajet. Përndryshe UEFA i ndalon rreptësisht sloganet politike në ndeshjet e saj”, shkruan Kurir, transmeton “Zëri”.

Djaloshi ka pasur në dorë si shumë tifozë simbole kombëtare edhe pse FFK kishte kërkuar që ato të mos futen në stadium.

Kosova ka barazuar 1-1 me Finlandën në ndeshjen e parë zyrtare për eliminatoret për kampionatin botëror.

kosovari-e1473174777803-780x439-650x358 (1)

Për të gjithë të interesuarit për tu reklamuar në portalin e vetëm ku unfikohen trevat shqiptare, na kontaktoni në Shqipë[email protected]

Leave a Reply