You are here
Home > Futboll Bota > Dërmaku vetëm me letra në Seria A? Ish-trajneri i Italisë ‘’i marrosur’’ pas lojtarëve shqiptarë

Dërmaku vetëm me letra në Seria A? Ish-trajneri i Italisë ‘’i marrosur’’ pas lojtarëve shqiptarë

Kastriot Dërmaku kaloi te ekipi i Parmës në merkaton e verës, pas një sezoni fantastik të zhvilluar me Kosenzën. Por pavarësisht këtij hapi të madh të hedhur, ende nuk ka siguri për të ardhmen e mbrojtësit shqiptar.

Ekipi që luan në Serinë A ka konkurrencë të madhe në prapavijë dhe Dërmaku nuk do ta ketë të lehtë për të gjetur hapësira. Kjo ka shtyrë edhe mediat italiane që shpeshherë të hapin historinë e një huazimi të mundshëm, megjithëse lojtari i Kombëtares sapo i është bashkuar Parmës.

Në orët e fundit përflitet se Salernitana është shumë pranë huazimit të Dërmakut, që do të rikthehej sërish në Serinë B. Trajneri i këtij ekipi që më parë ka drejtuar Italinë, Ventura, është i marrosur me lojtarët kuqezi.

Tratativat vazhdojnë ende për të marrë Ledian Memushajn nga Peskara, ndërsa një ofertë ka mbërritur edhe për të marrë talentin Kolaj nga Sasuolo si huazim. /Shqiperia.ch/

Postime të tjera


Nëse e vlerësoni punën e “Shqiperia.ch” si media e vetme e përkushtuar me lojtarët e Kombëtares dhe sportistët shqiptarë, mund të kontribuoni për zgjerimin e projektit dhe vazhdimësinë tonë në të ardhmen.
Paypal: G453645282@gmail.com

Leave a Reply

Top