Cikalleshi rigjen sërish rrjetën, bomberi i jep fitoren Osmanlisporit…

Në javën e 14-të të kampionatit turk Osmanlispor ka fituar me rezultatin e pastër 3-0 ndaj Alanyaspor. Serinë e golave në këtë ndeshje e hapi sulmuesi shqiptar nga pika e bardhë e penalltisë në minutën e 13′ të takimit.

 Dy golat e tjerë erdhën po në pjesën e parë nga pika e bardhë e penalltive. Këtë herë për Osmanlisporin do t’i ekzekutonin goditjet mesfushorët Cagrian dhe Gurler. 

Me fitore e sotme Osmanlispor largohet nga zona e renies nga kategoria. Momentalisht ekipi i Cikalleshit ka grumbulluar 14 pikë ndërsa për bomberin e kombëtares sonë ky ishte goli i dytë për këtë sezon. 

Përgatiti: Armend Pire – SHQIPËRIA.CH

Për të gjithë të interesuarit për tu reklamuar në portalin e vetëm ku unfikohen trevat shqiptare, na kontaktoni në Shqipë[email protected]

Leave a Reply