Bogdani i befasuar pas turpërimit: “Nuk e kuptoj, është e pashpjegueshme”

Kishim kohë që nuk flisnim për humbje të tilla, rrallëherë tek kombëtarja e femrave, por Norvegjia dhe kombëtarja e Bogdanit na rikthejnë shijen e hidhur të një 7-1.

I vendosur në qëndër të kritikave me të drejtë, ish-bomberi i kombëtares shqipëtare është habitur edhe vet me këtë ndeshje katastrofale e cila nuk duhet ta ketë një të dytë.

“Nuk e kuptoj, nuk mundem dot ta shpjegoj. Jemi shturur keqazi dhe unë si tranjer marr përgjegjsinë time. Thjeshtë habitem nga fakti që këta djem humbën minimalisht ndaj Ukrainës, kur meritonin barazimin dhe më pas kjo humbje.

Më vjen keq që dolëm kështu nga ky kompeticion sepse kemi zhvilluar dy ndeshje të mira, por në pjesën e dytë nuk ishim askund. E merituam këtë humbje me lojën e zhvilluar”, u prononcua Bogdani për “Rtsh”.

Përgatiti: Klaudio Ndreca – SHQIPËRIA.CH

About the author