admin2
6 Articles0 Comments

Nga Tirana tek Leganes në Spanjë

Elvi Berisha ish futbollisti Tiranes, që ju është bashkuar ekipit të dytë të Leganes ( Leganes B ),  ai në ndeshjen e parë  miqësore të zhvilluar me ekipin e ri kundër Guadalaharës shënoi dy gola. Pri…

Një Interist në Kombëtare

Trajneri i kombëtares shqiptare U-19, Erjon Bogdani, është duke përgatitur listën e futbollistëve që do të ftojë për grumbullim nga data 27 gusht deri më 1 shtator. Gjatë këtij grumbullimi, ai do të v…

Rei Manaj në Spanjë

Rei Manaj do të luajë në Spanjë sezonin e ardhshëm futbollistik, duke lënë kështu Italinë, ku është nën kontratën me zikaltrit e Interit, që kërkojnë që sulmuesi të luajë për t’u rritur. Vjet lushnjar…

Kombëtarja më e Shtrejtë

Kombëtarja Panuçit vlersohet 15 mln Euro më shumë se sa ajo e De Biazit. Pra Panuçi ka kombëtaren më të shtrejtë që ka pasur ndonjë herë Shqipëria. Rritja e kartoneve te futbollisteve Kuq e Zi ka ardh…

Memushaj Mbetet në Seria A

-Ledian Memushaj pothuajse zyrtare është lojtari i ekipit te sapongjitur ne Seria A Benevento. Ai ka patur me parë përplasje mes tranjerit dhe bordit te Peskarës. Çka kan shtyrë vlonjatin të ndrojë ek…