Xherdan Shaqiri shumë afër rekordit 50-vjeçar në Premier League

Xherdan Shaqiri po kalon momente shumë të mira në ndeshjet e fundit në Premier League me skuadrën e Stoke Cityt. Ylli i Stoke, Shaqiri ka shënuar tre gola në tre ndeshjet e fundit, ndaj Leicester, Brighton dhe Bournemouth. Nëse shënon edhe në ndeshjen e ardhshme ndaj Southamptonit, Shaqiri do të barazonte rekordin

Luiza Gega niset drejt Birminghamit…pa mbështetje

Pak orë më parë Luiza Gega është nisur drejt kampionatit të rradhës i sallave të mbyllura. Atletja shqiptare si destinacion të rradhës ka qytetin e Birminghamit në Angli aty ku do të zhvillohet edhe kampionati Botëror. Sportistja 29-vjeçare përpara nisjes ka treguar edhe njëherë sesa të pambështetur janë sportistët shqiptarë

Komunikatë për media nga KF Shkëndija Tetovë

Duke dashur të sqarojmë opinionin në lidhje me shkrimet e fundit në media ku në mënyrë aktive pa vullnetin tonë jemi përfshirë për një shkelje të pretenduar të rregullës “lojtari i ri”, në vazhdim ju sjellim sqarim në bazë të rregullores së Federatës së futbollit të Maqedonisë. Dy ditët e fundit,

Florent Osmani largohet ekipi i Skopjes

Aventura e re e sulmuesit 28-vjeçar Florent Osmani ka zgjatur vetëm 17 ditë me ekipin maqedonas të Skopjes. Vendimin e ma marrë vet lojtari pasi mbi të rëndonin disa çështje fetare. Osmani ka deklaruar se është një besimtar dhe praktikues i fesë islame. Kryqi në emblemën e Skopjes është i

Kupa e Italisë/ Strakosha kërkon finalen

Në "Olimpico" Lazio i Strakoshës luan gjysmëfinalen e dytë ndaj Milanit. Në një përballje të vështirë shqiponjat laciale kanë vetëm një synim, të sjellin kupën në fole. Në takimin e parë të luajtur në "San Siro" Strakosha qe me shumë fat por edhe vendimtar me pritjet e tij. Nga Milano

Ismet Sinani zgjedh Kosovën

Ish-sulmuesi i kombëtares së Shqipërisë U17 ka surprizuar FSHF. Ismet Sinani tashmë do të luaj për përfaqësuesen e Kosovës. Lajmi është bërë i ditur nga media kosovare "KTV". Zgjedhja e papritur e sulmuesit 18 vjeçar ka ardhur si pasojë e vendimeve të Erjon Bogdanit. Trajneri i Shqipërisë U19 në grumbullimin

Veseli ndalet në barazim, zhgënjejnë Llullaku e Aliji

Empoli i Frederik Veselit u ndal në një barazim dramatik në sekondat e fundit. Teksa po fitonte me shifrat 1-0, goli i D’Anxhelos për miqtë e Avelinos, ku aktivizohet edhe Armando Vajushi, barazoi rezultatin. Në takimin e Virtus Entelës me CCitadelën, skuadra e Alijit dhe Llulakut u mund në shtëpi me