Edhe Armando Cungu kundër përfshirjes së politikës në futboll

Armando Cungu është një personazh që në futbollin shqiptar ka fituar goxha simpatizantë. Me Kukësin ka bërë mirë, gjithashtu edhe me Laçin, kurse në Shkodër hasi në vështirësi të mëdha, derisa dha dorëheqjen pas ndeshjes me Kamzën. Në emisionin “Zona Gol” në “Supersport” ai ka folur për situatën e klubeve,

Njerëz të futbollit, zgjohuni nga gjumi

Mjaft fjetet ..ose me mire deklaroheni veten te vdekur dhe te gjithe ne komuniteti i shumellojte i ketij sporti, dashamiresit e shumte te futbollit e vete futbolli ta mbledhe mendjen njehere e mire e te pergatitet per varrimin e tij…. e tuajin bashke… . A e shikoni c’po ndodh…a keni sy e

SUPERKUPA 2020/ UEFA zyrtarizon kandidaturat

Federata Shqiptare e Futbollit sërish edhe këtë vit ka aplikuar për të sjellë Superkupën e Europës pikërisht në stadiumin e ri kombëtar “Arena Kombëtare” ku po punohet intensivisht dhe këtë vit do të përfundojë si impiant. UEFA ka zyrtarizuar sot 9 vendet që kanë aplikuar për organizimin e Superkupës së Europës