Ndaj Kievos “ndërrohet” Elseidi

Në ndeshjen e sotme ndërmjet Kievos dhe Napolit do të ketë një ndërrim të krahut mes atij të djathtit dhe të majtit, për Elseid Hysajn.

Shkodrani do i duhet të mbuloj pozicionin e lënë bosh të algjeranit Ghoulam, i dëmtuar në ndeshjen ndaj Mancester Sitit.Kjo nuk do të jetë hera e parë ku Hysaj eksperimenton në këtë rol teksa më parë tek Empoli, apo ndeshjet e para tek Napoli ka mbajtur këtë pozitë. Megjithatë duhet thënë se në ky krahë, nuk është pika më e fortë e shkodranit.

Përgatiti: Klaudio Ndreca – SHQIPËRIA.CH

Për të gjithë të interesuarit për tu reklamuar në portalin e vetëm ku unfikohen trevat shqiptare, na kontaktoni në Shqipë[email protected]

Leave a Reply