Seria A, i vetmi kampionat elitar me titullin në “ankand”

Kombëtarja Italianë e Futbollit do të mungojë në finalet e “Rusi 2018”, por të paktën në Itali mund të krenohen me faktin se Seria A është i vetmi kampionat elitar në Europë ku skuadrat kryesuese po luftojnë javë pas jave për kreun, me objetivin e madh për të fituar titullin

Super Ajeti, realizon dopiet në fitoren e Bazelit…

Në javën e 18-të të kampionatit zviceran Bazeli ka dhuruar spektakël golash. Skuadra e shqiptarëve, Taulant Xhaka dhe Albian Ajeti, ka fituar me rezultatin e pastër 3-0 ndaj St. Gallen. Në triumfin e Bazelit, Ajeti ka qenë lojtari i ndeshjes duke shënuar dy gola. Sulmuesi 20-vjeçar si fillim ka realizuar në

Eros Grezda i jep fitoren e rradhës Osijekës…

Në javën e 19-të kampionatit kroat Osijeka ka ka fituar me rezultatin e pastër 3-0 ndaj Rudes, e vendit të fundit.  Asgjë e vështirë për skuadren e Grezdës që vijon të mbaj vendin e dytë në kampionat duke u renditur pas kampionëve të Dinamo Zagreb.  Golat në këtë ndeshje janë shënuar në

19-vjecari në luftë me kancerin, ja gjesti human i ekipit portugez

Futbollisti Edu Ferreira, i ekipit portugez Boavista, po lufton me kancerin dhe ka kohë që është larg fushave të futbollit. Por ekipi i tij ka bërë një gjest tepër human që po vlerësohet nga shumë ndjekës të futbollit. Klubi i ka zgjatur kontratën lojtarit 19-vjeçar deri në vitin 2019, në mënyrë

Kastrati afër kalimit te Aston Villa

Sulmuesi i kombëtares së Kosovës, Flamur Kastrati është shumë pranë kalimit te skuadra angleze e Aston Villës. Paraqitjet e shkëlqyera me skuadrën e Sandeford kanë bërë që në adresë të 26-vjeçarit të mbërrijnë oferta të rëndësishme. Kastrati ka qenë vendimtar për skuadrën e tij këtë edicion duke shënuar 10 gola.

Young Boys – Skëndërbeu/ Formacionet zyrtare, Daja me sulëm të vakët… 

Skëndërbeu  do të zbres në fushë me formacionin 4-4-2 Në portë i pazvendësueshmi, kapiteni legjendar, Orges Shehi. Në repartin e mbrojtjes vijojnë sërish titullar; Mici, Aliti, Jashanica, Vangjeli. Mesfusha do t'i besohet; Gavazaj, Nimaga, Lilaj dhe Muzaka. Në sulëm Daja vuan mungesën e Sowe dhe James. Në vendin e tyre u është besuar prishtinasit