Kombëtarja e femrave pëson humbje ndaj Zvicrës

Kombëtarja shqiptare e femrave ka pësuar një tjetër humbje, në eliminatoret e Kupës së Botës, teksa është mposhtur 5-1 nga Zvicra. Vajzat e Grimës janë munduar të rezistojnë disi në pjesën e parë, por në të dytën janë dorëzuar totalisht ndaj kundërshtarit dhe kanë pësuar humbjen e dytë brenda 4

Pezullim e gjobë për Taren

Lacio-Fiorentina përfundoi 1-1 të dielën, por mund të përfundonte me fitoren e Lacios, nëse në shtesë nuk do të jepej një penallti që ngjalli shumë polemika. Igli Tare u fut në fushë, edhe pse nuk lejohej aty, duke shkuar tek arbitri për të protestuar pas ndeshjes. Pas nervozizmit të Tares qëndrojnë

Tramexani-De Biazi ribashkohen te Italia?

Mediet zvicerane hedhin “shashkën”. Paolo Tramexani (ish-trajneri i Sionit) dhe Xhani de Biazi (ish-trajneri i Alavesit në Spanjë) janë gati që të kthehen në Itali dhe të marrin vendin e lënë bosh nga Xhan Piero Ventura. Një çmenduri, nëse mendohet, kjo pasi pas largimit të Tavekios, tashmë kaosi është ai

Urimi i Lorik Canës për Ditën e Pavarësisë…

Në ditën më të shenjtë të shqiptarëve, bashkë me zemrat kuq e zi në festë është edhe Lorik Cana. Ish-kapiteni legjendar i kombëtares sonë në një postim në rrjetin social "facebook" uron të gjithë shqiptarët. Përgatiti: Armend Pire  - SHQIPËRIA.CH 

Urimi i Xhani De Biazit për Ditën e Pavarsisë…

Në një postim në rrjetin social "facebook" ish-trajeri i kombëtares sonë kuq e zi ka uruar "atdheun" e tij të dytë. De Biazi mbetet ende në zemrat shqiptare për arritjene tij historike me Shqipërinë. Përgatiti: Armend Pire  - SHQIPËRIA.CH 

Urimi i Taulant Xhakës për Ditën e Pavarësisë…

Në një postimi të bërë në rrjetin social "instagram" Xhaka shpreh urimin e tij për festën e Pavarësisë.  Mesfushori i kombëtares sonë  dhe ndër  lojtarët më të preferuar nga tifozët uron gjithë shqiptarët për ditën e flamurit. Përgatiti: Armend Pire  - SHQIPËRIA.CH 

Ajdareviç kryeson në vendin e parë, AEK-u i pandalshëm…

Asgjë e vështirë për AEK-un e Athinës në javën e 12-të të kampionatit grek. Kryeqytetasit kanë mposhtur me rezultatin e pastër skuadrën modeste të Platanias. Në fushë për 90'-të minuta ka qenë edhe mesfushori i kombëtares sonë, Astrit Ajdareviç. Në ndeshjen e sotme 27-vjeçari nuk ka pasur shumë punë në mesfushë