Xhaka luan ndeshjen e vitit, shance të arta për kualifikim

Xhaka luan ndeshjen më të rendësishme të vitit, shance të arta për kualifikim. Kur kanë ngelur dhe pak minuta nga starti i kompeticionit më magjik të kontinentit, Taulant Xhaka ka zënë si gjithmonë vendin e titullarit. Në Basel vendasit presin rusët e CSKA Moscow për një gjetër fitore ndaj tyre gjatë

Tranjeri italian e kthen zyrtare: “E pranova kombëtaren e Kosovës”

Kosova mesa duket kërkon të përsëris Shqipërinë me suksesin e saj debutues në europian, me një italian. Vanoli për “TMW Radio” në lidhje me mundësinë për të marrë në kontroll të ardhmen e kombëtares së Kosovës, ka pohuar se e ka pranuar këtë ofertë. “Po, kam pasur kontakte me persona pranë Federatës

Odiseja protagonist në derbin e çmendur rus

Odise Roshi rikthehet në rolin e titullarit në Akhmat Grozni teksa në derbin ndaj Anzhit e ka nisur nga minuta e parë. Mesfushori i Shqipërisë luajti si anësor ofensiv në të djathtë, ndërsa Bernard Berisha, gjithashtu titullar, luajti si mesfushor i majtë. Odise Roshi humbi një rast të mirë shënimi në pjesën

Sonte ka “all in” për Taulant Xhakën

Taulant Xhaka dhe Basel luajnë sot gjithçka për gjithçka, në duelin ndoshta të sezonit ndaj rusve të Cska Moksës. Xhaka do të provojë suksesin e para pak kohëve teksa arrin të triumfoj 0-2 në transfertën e acartë ruse, ku një prej golave erdhi pikërisht nga mesfushori shqiptar. Llogaritë janë të thjeshta, Manchesteri

E thonë europianët, Skënderbeu lë pas Psg dhe Bayern-in

Tingëllon si e çuditshme për t'u lexuar e dëgjuar, por në fakt brenda ka një vërtetësi të madhe. Sipas një analize të bërë në kampionatet europiane mbi ecurinë e deritanishme në kampionatet respektive, vihet re se Skënderbeu është në vendin e katërt teksa lë pas vetes ekipe gjigante si Bayern Munchen,

“Ndizet” Rey Manaj, nuk ndalet as Granada

Rey Manaj e ka nisur ndeshjen e djeshme sërisht si rezervë edhe pas golit të shënuar ndeshjen e shkuar, kësaj rradhe ndaj Lokras në Ligën e dytë të Spanjës. Granada e fitoi ndeshjen me rezultatin 4-1, dhe tashmë ngjitet në vendin e dytë me 22 pikë. Granada është shumë pranë La