Zyrtare: Naser Aliji ndërpret kontratën me 1.FC Kaiserslautern

Naser Aliji ka ndërprerë kontratën me skuadrën e 1.FC Kaiserslautern.  Mbrojtësi 23-vjeçar nga Kumanova ka vendosur të ndërpresë bashkëpunimin me klubin gjerman. Lajmi është bërë i ditur përmes një postimi në gjuhën gjermane në profilin zyrtar të vetë futbollistit të Kombëtares Shqiptare./Shqiperia.ch

Uendi Vecaj transferohet tek Dinamo Zagreb

Mesfushori i talentuar shkodran Uendi Vecaj është zyrtarisht futbollist i Dinamos së Zagrebit.  Klubi Vllaznia dhe klubi kroat kanë rënë dakord pasditen e sotme për transferimin e këtij futbollisti.  Nuk bëhen të ditura detajet e kontratës por më shumë sesa një shitje, duket se kemi me një bashkëpunim të lindur mes dy

FK Partizani transferon Alban Sulejmanin nga Legia e Varshavës

FK Partizani nëpërmjet një postimi në "Facebook", ka njoftuar arritjen e marrëveshjes me Alban Sulejmanin. Mesfushori i talentuar 19 vjeçar, i cili ka qenë pjesë e Legias së Varshavës, ka firmosur sot një kontratë 4 vjeçare me 15- të herë kampionët e vendit.  Sulejmani në rolin mesfushor i avancuar njëkohësisht është

Femrat/ Kombëtarja U19 humbet miqësoren e dytë me Bosnjën

Kombetarja shqiptare e futbollit per femrat, mosha U19 ka humbur sot ne miqesoren e ores 10:00 Shqiperia U19 0-4 Bosnje & Hercegovine U19, ne miqesoren e zhvilluar ne qendren e ekipeve kombetare ne Kamez.  Futbollistet e drejtuara nga trajneri Nevil Dede nuk kane mundur te marrin nje rezultat pozitiv ne

Caktohet gjyqtari për ndeshjen “Maqedoni-Shqipëri”

Përballja mes Maqedonisë dhe Shqipërisë nuk do ti shërbejë kuqezinjve për të siguruar një vend në Kupën e Botës “Rusi 2018”, por gjithsesi është mjaft e rëndësishme përsa i përket pozicionimit në vendin e 3-të. Takimi që do të zhvillohet më datë 5 Shtator në stadiumin “Mladost” të Strumnicës pritet të

U19/ Kombëtarja fiton kundër Gjeorgjisë

Kombëtarja shqiptare e futbollit U19, e drejtuar nga trajneri Erjon Bogdani ka fituar miqësoren ndaj Gjeorgjisë, me rezultatin 1-0, të zhvilluar sot në orën 17:00 në stadiumin "Loni Papuciu" të qytetit të Fierit.  Pjesa e parë ka qënë e ekuilibruar midis dy përfaqësueseve, në të dytën ka qene Sadik Cela

Femrat/ Kombëtarja U-19 mposht Bosnjën

Kombetarja U19 e femrave ka fituar ndeshjen e pare miqesore ndaj Bosnje & Hercegovines, ne ndeshjen e zhvilluar sonte ne oren 19:00, ne qendren e ekipeve kombetare ne Kamez.  Futbollistet e drejtuara nga trajneri Nevil Dede kane fituar me rezultatin e paster ndaj Bosnje & Hercegovines 2-0. Pjesa e pare

OPINION: Kur mungon kapiteni!

Opinion nga Elton Çela Nga ekzistenca e tij futbolli shqiptar ka patur disa emra te mëdhenj që kanë nderuar këtë komb në botë. Nisur nga Kryeziu, Lushta, Stërmasi, Borici, Resmja, Pano, Vogli, Musta dhe deri te më të vonët Demollari, Strakosha, Vata, Tare, Hasi, Kola, Bogdani etj.  Të gjithë ata që pavarsisht

UEFA Youth League/ Shkëndija dhe Vllaznia mësojnë kundërshtarët

Championsi për të rinjtë, ja rivalët e Vllaznisë dhe ShkëndijësVllaznia dhe Shkëndija mësuan kundërshtarët e tyre në raundin e parë të Uefa Champions League për të rinjtë.  Kampionët e Shqipërisë dhe ata të Maqedonisë për 19 vjecarë do të kenë dy përballje në lindje, me Vllazninë e Shkodrës që do të