E BUJSHME: “Ballisti” nuk do të ekstradohet! (FOTO)

Një lajm i bukur, edhe pse duhet ende konfirmimi zyrtar nga autoritetet kroate. Ismail Morina, i njohur si “Ballisti”, nuk do të ekstradohet në Serbi nga Kroacia. Kështu ka njoftuar Naim Murseli, njëri nga këshilltarët më të afërt të liderit të AKR-së, Behgjet Pacolli, i cili ka shkruar se Ballisti nuk

Taulant Xhaka pranon se ka refuzuar të takojë Panuccin

Taulant Xhaka nepermjet nje postimi në facebook, ka përgenjështruar lajmet qe u postuan ne lidhje me refuzimin per tu takuar me trajnerin e ri te Kombetares Shqiptare, Christian Panucci.  Mirepo ne statusin e publikuar nga vete lojtari, ai deklaron se ka pasur kontakte pozitive, qe do te thote se Xhaka nuk

UEFA e zyrtarizon, kundër Maqedonisë luajmë në…. (FOTO)

Për herë të parë në histori, Maqedonia do ta luajë një ndeshje kualifikuese jashtë Shkupit. Si rastësisht, na ka rastisur ne që të provojmë të parët politikën e trumbetuar nga Maqedonia se gjoja ka ndërmend “të përhapë futbollin edhe në qytete të tjera të Maqedonisë”. Idiotësia dhe mashtrimi me këtë slogan

Ballist Morina fiton kohë, kërkon azil politik në Kroaci

Mbetet çështja e momentit historia e ekstradimit të mundshëm të Ismail “Ballist” Morinës nga Kroacia drejt Serbisë, sepse tashmë shteti shqiptar po mundohet të evitojë që kjo gjë të ndodhë. Edhe vetë Morina, pas konsultimit me avokatin e vet, ka ndërmarrë një hap tjetër, duke aplikuar për azil politik në Kroaci. Lajmin

FSHF: Po bëjmë gjithçka për Morinën, tani duhet qetësi e maturi

Federata Shqiptare e Futbollit ka dalë me një tjetër deklaratë zyrtare sot, në lidhje me çështjen e ekstradimit të Ismail Morinës drejt Serbisë, lajm që ka ngjallur reagime të forta në Shqipëri dhe ka vënë në lëvizje federatën dhe qeverinë. FSHF ka shpjeguar gjithë hapat që po ndërmerren për këtë çështje,