Balaj realizon tri-gola ndaj ekipit austriak (VIDEO)

Një dëmtim e la jashtë grumbullimit të fundit me Kombëtaren për ndeshjen miqësore dhe atë kualifikuese ndaj Izraelit. Megjithatë, Bekim Balaj i është bashkuar skuadrës prej disa ditësh në fazën përgatitore dhe dje ka treguar se këtë sezon pritet që të rifitojë pozitat e tij në formacionin titullar.I aktivizuar vetëm

Sadiku rrëfehet për zërat e merkatos

Armando Sadiku flet për të ardhmen. Në një intervistë për “SuperSport” ai ka treguar alternativat që ka përpara dhe dëshirën për të luajtur në futbollin e rëndësishëm europian. “Ka disa interesime nga disa klube në Europë, sidomos pas dy golave që shënova ndaj Izraelit, jemi në bisedime. Nuk e di

FSHF:Trajneri i ri i Kombëtares zgjidhet brenda muajit korrik

Federata e Futbollit kërkon të bëjë me dije të gjithë opinionin publik dhe sportdashës që ka nisur negociiatat për të vendosur më pas, në një moment oportun dhe të afërt, emërimin e trainerin e ri të ekipit kombëtar të futbollit, pas largimit të teknikut Gianni de Biasi. Përzgjedhja e drejtuesit

Kombëtarja U19 e Femrave, fiton me penallti ndaj Kroacisë

Përfaqësuesja U19 e femrave e drejtuar nga trajneri Nevil Dede ka fituar sot, falë penalltive, me rezultatin 6-5 ndaj përfaqësueses së Kroacisë, në ndeshjen e zhvilluar në orën 10:00 në kompleksin e ekipeve kombëtare të Malit të Zi. Koha e rregullt, me nga dy pjesë nga 35 minuta përfundoi 1-1

Arjan Peço: Dua të drejtoj Shqipërinë

Arjan Peco është emri i ri i trajningut shqiptar që arrin të jetë i suksesshëm përtej kufinjve. Ish futbollisti i Dinamos dhe i kombëtares Shqiptare drejtoi skuadrën e 18 vjecarëve të Bazelit drejt titullit kampion në Zvicër për këtë grupmoshë. Në një intervistë telefonike për "Supersport", 42 vjecari tregon emocionet

Caktohet stadiumi për ndeshjen “Spanjë-Shqipëri”

Spanjë-Shqipëri, takimi i vlefshëm për kualifikueset e botërorit “Rusi 2018” do të luhet në stadiumin “Rico Perez” në Alicante. Përballja është e parashikuar më datë 6 tetor. La Roja rikthehet të luajë në këtë stadium pas 2 vitesh, ku më herët në vitin 2015 ata kanë zhvilluar një miqësore përballë

Berisha qëndron te Atalanta

Ashtu si pritej, Etrit Berisha do të qëndrojë tek Atalanta. Sky Sport 24 raporton se klubi bergamask ka vendosur të ushtrojë klauzolën e të drejtës së blerjes së portierit të kombëtares sonë, që ishte në huazim sezonin e fundit nga Lacio. Sipas marrëveshjes, Lacios i shkojnë 5 milionë euro, që mund të

Milot Rashica rinovon kontratën me Vitesen

Milot Rashica do të jetë deri në verën e vitit 2020 te Vitese, pasi klubi ka aktivizuar klauzolën për rinovimin e kontratës pas paraqitjeve të mira që mesfushori ka bërë në dy sezone me holandezët.20-vjeçari është aktivizuar në 64 ndeshje në kampionatin holandez, duke shënuar edhe dhjetë gola. Rashica ishte

Vllaznia U19 e gatshme për “Youth League”

Vllaznia U-19 mund të jetë ekipi i parë shqiptar që do të marrë pjesë në Youth League, që është emërtimi i Ligës së Kampionëve për të rinj, kompeticion që ka nisur pak vite më parë. Me një postim në faqen e vet zyrtare, Vllaznia njofton se drejtuesit e klubit paraditen e