Gjimshiti beson te fitorja ndaj Izraelit

Berat Gjimshiti ka qenë ditët e fundit në Tetovë, ku nën shoqërinë e mbrojtësit të Partizanit Arbnor Fejzullahi ka ndjekur edhe derbin mes Renovës e Shkëndijes. Mbrojtësi i kombëtares shqiptare, i cili sezonin e mbylli me Avelinon dhe do të kthehet tek Atalanta, ka folur për gazetën “”Lajm”, duke u ndalur

Qollaku zgjedh Shqipërinë para Kosovës

Mbrojtësi i Grasshopers, Arijan Qollaku, ka pranuar ftesën e Alban Bushit për të përfaqësuar Kombëtaren U21, në dy ndeshjet e qershorit gjegjësisht ndaj Francës në miqësore dhe ndaj Estonisë në kualifikuese.20-vjeçari madje ka refuzuar ftesën e Shpresave të Kosovës vetëm për të luajt për Kombëtaren kuqezi. Në një prononcim të shkurtër

Berisha rinovon kontratën me Salzburgun

Skuadra e Salzburgut ka arritur marrëveshje për rinovimin e kontratës të sulmuesit shqiptar, Mërgim Berisha, deri në qershor të 2020. Sulmuesi 19-vjecar, u transferua tek Salzburg në dhjetor të 2016 nga klubi i Lieferingut.

Tramezzani dëshiron të transferojë Alimin te Lugano

Pjesëmarrja në Ligën e Europës dhe largimi i Armando Sadikut drejt një kampionati më cilësor në sezonin e ardhshëm ka vënë në lëvizje klubin e Luganos dhe trajnerin Paolo Tramexani. Ky i fundit është vënë në kërkim të elementëve cilësorë për të përforcuar skuadrën dhe sidomos sulmin, ku largimi i

Irlian Ceka i Lazios merr ftesë nga Kombëtarja U-21

Një sezon shumë i mirë me fanellën e të rinjve të Lacios i ka mjaftuar mbrojtësit shqiptar, Irlian Ceka, që të fitojë një ftesë për të veshur fanellën e kombëtares shqiptare të futbollit. Trajneri i U -21, Alban Bushi, i ka dërguar lojtarit një ftesë për të marrë pjesë në grumbullimin

“Lazio Cup”, Kombëtarja U19 humbet në finale

Kombëtarja U-19 e Shqipërisë u mposht në finalen e “Lacio Cup” përballë kombëtares italiane U-19 të përbërë nga lojtarë të Serisë B. Kuqezinjtë e drejtuar nga Erjon Bogdani arritën ta çonin ndeshjen deri te gjuajtjet e penalltive pas 120 minutave të barabarta pa gola, edhe pse luajtën për 100 minuta me

Shkëlzen Gashi i jep 3 pikë Colorados me asistin e tij (VIDEO)

Pas dy humbjesh rresht, Kolorado Rapids kthehet te fitorja dhe Shkëlzen Gashi ka dhënë një kontribut të madh.Sulmuesi shqiptar dha krosin vendimtar për golin e shënuar nga Ford në minutën e 11-të, në fitoren 1-0 kundër Sporting Kansas Sitit.Një fitore e çmuar për Rapids, që e ka nisur keq këtë

Erdogan ndalon stadiumet në Turqi të emërohen “Arena”

Presidenti i Turqisë, Rexhep Taip Erdogan ka sjellur një ligj të ri në vendin e tij, me të cilin ndalon që stadiumet e futbollit të emërohen “Arena”. Sipas Erdoganit, fjala “Arena” rrjedh nga Perandoria Romake dhe ishte një vend ku njerëzit luftonin deri në vdekje. “Në gjuhën tonë nuk ekziston diçka

Luksemburg-Shqipëri, biletat në shitje

Federata Shqiptare e futbollit, njofton të gjithë të interesuarit së kanë dalë në shitje biletat e ndeshjes miqësore Luksemburg-Shqipëri e cila do të zhvillohet në datën 4 qershor 2017 ora 19:00 në stadiumin Josy Barthel Luxembourg. Të gjithë të interesuarit për bileta, të paraqiten pranë zyrave të FSHF-së për ti blerë. Kategoria

Hasi, kandidat për stolin e Olimpiakosit!

Besnik Hasi është gati të rinisë punë, pas largimit nga Legia e Varshavës shtatorin e shkuar. Ish-futbollisti i kombëtares shqiptare, i cili ka shpallur kampion Anderlehtin në vitin 2014 dhe çoi Legian në grupet e Ligës së Kampioneve, ka preferuar ta bëjë pushim deri në fund të këtij sezoni, duke