Strakosha titullar ne javen vendimtare

15 ndeshje në portën e Lazios dhe po ngroh dorashkat për të 16-ën. Thomas Strakosha do të zbresë sërish në fushë këtë fundjave në transfertën e Sassuolos ku Lazio do të kërkojë të rikthehet te fitorja pas barazimit 0-0 në transfertën e Cagliarit. 22-vjeçari shqiptar zbarkoi në Formello ku mori

Nis Kursi UEFA A

Nga data 10 prill deri më datë 20 Maj në Qendrën Kombëtare të Ekipeve Kombëtare në Kamzë, në Shkollën e trajnerëve do të nisë edhe edicioni i radhës i kursit për trajnerë UEFA “A”. Njoftohen të gjithë trajnerët që janë rregjistruar për këtë kurs që të paraqiten në datë 10

Avdijaj realizon gol ndaj Baselit të Xhakës (VIDEO)

Sulmuesi shqiptar i Vaduzit, Albion Avdijaj, ka realizuar gol ndaj Baselit të Taulant Xhakës. Ne minuten e 27-te, mysafiret kaluan te paret ne avantazh nepermjet Zuffit, por pas tre minutave sulmuesi shtatlart Avdijaj barazoi rezultatin ne 1:1. Ky eshte goli i dyte i Albion Avdijajt per kete sezon me FC Vaduz.