U19/ Kombëtarja mposht Anglinë

Kombetarja shqiptare U-19 e drejtuar nga trajneri Erion Bogdani ka fituar edhe ndeshjen e dyte miqesore ne turneun "Roma Caput Mundi" perballe Anglise. Nje rezultat i paster 2-0 per skuadren e Bogdanit qe po gezon nje forme optimale sportive, perfaqesuesja jone e filloi me kete formacion: Arapi, Cela, Abara, Sufaj,

Etrit Berisha i thur elozhe trajnerit Gasperini

Portieri i Atalantes Etrit Berisha, ka komentuar ne sajtin zyrtar te klubit qe per fitoren te shtunen kunder Napolit e ka ndjer veten protagonist absolut. ''Jam i lumtur, kemi bere nje ndeshje te madhe, dhe un kam ber pjesen time.Kur me kerkohet, jam aty.Dhe ne ndeshjen e kaluar ne Bergamo me

Zvicër/ 2 futbollistë të Kombëtares në formacionin e javës

Fundjava në futbollin zviceran foli shqip. Dy shqiptarë shkëlqyen në javën e 22-të e Superligës helvete, duke u përfshirë në Formacionin e Javës nga gazeta më e madhe sportive në Zvicër, Blick.   Bëhet fjalë për Taulant Xhakën dhe Armando Sadikun. Dy futbollistë vendimtarë në skuadrat e tyre. Xhaka mbetet një prej

Miqësoret me Malin e Zi, ja listat e kombëtareve

Dalin listat e ekipeve kombëtare për femra për U-19 dhe ekipin kombëtar A, në vigjilje të ndeshjeve miqësore që do të kenë pas pak ditësh me skuadrat përfaqësuese të Malit të Zi, takime të planifikuara më parë. Trainerët e ekipeve kombëtare Armir Grima dhe Nevil Dede kanë përcaktuar edhe emrat

Tifozët e St.Gallen votojnë Ajetin si lojtar i ndeshjes

Ueb faqja e klubit të St.Gallen ka bërë një sondazh pas ndeshjes se zhvilluar me Luganon, per lojtarin e ndeshjes. Tifozët e kësaj skuadre kanë zgjedhur Albian Ajetin si lojtar i ndeshjes me 28.6% të votave. Pas tij, në vendin e dytë renditen Barnetta dhe Lopar me 16.7%.

Vullnet Basha, gol mbijetese tek Murcia

Vullnet Basha, vëllai i Migjenit, ka realizuar golin e tij të parë me skuadrën e Murcias në Ligën e Dytë Spanjolle. Ish-mesfushori I kombëtares shqiptare realizoi golin e pare te takimit që skuadra e tij fitoi kundër Almerias, e cila përfundoi me rezultatin 2:3. Murcia renditet në pozitën e 19-të, në zonën e rrezikut për

Sadiku shënon SUPERGOL dhe i jep 3 pikë Luganos (VIDEO)

Sulmuesi i Kombëtares Shqiptare, Armando Sadiku, ka realizuar sot golin e vetëm të takimit ndërmjet St.Gallen dhe Luganos, duke shënuar një ''silurë'' ndaj ekipit të Albian Ajetit. Ky është goli i tretë i Sadikut nën drejtimin e Paolo Tramezzanit me Luganon. Momentalisht Lugano renditet në vendin e tetë me 22 pikë të tubuara,

VIDEO:Çekiçi dhe Grezda ”show” në sytë e De Biasit

Të shkëlqesh përpara syve të trajnerit të kombëtares do të thotë që e ke realizuar me sukses misionin tënd. Gianni De Biasi i ndoqi nga afër, me Eros Grezdën e Endri Çekiçin që nuk e zhgënjyen numrin 1 të stolit të Shqipërisë duke marrë në fund përgëzimet e trajnerit. 21-vjecari

Zyrtare: Kombëtarja Shqiptare miqësore me Bosnjën në muajin mars

Kombëtarja shqiptare do të luajë një ndeshje miqësore me Bosnjen në 28 mars. Lajmi është konfirmuar nga Federata Shqiptare e Futbollit nëpërmjet një komunikate për shtyp, ku theksohet se është arritur akordi me atë boshnjake për zhvillimin e kësaj sfide. Në komunikatën e saj, Federata Shqiptare e Futbollit ka bërë të ditur