Futsal/ Kosova mposht Qipron

Ekipi Perfaqesues i Kosoves ne Futsal, ka mposhtur sot Qipron me rezultat 3:1. Momenalisht Kosova udheheq grupin me 6 pike duke lene prapa perfaqesuesen e Norvegjise dhe Danimarkes. Ndeshjen e fundit ekipi kosovar do ta luaje neser me perfaqesuesen daneze.

Cikalleshi huazohet tek Belediyesopor

Sulmuesi i Kombetares Shqiptare, Sokol Cikalleshi, eshte huazuar tek skuadra e Akhisar Belediyespor deri ne fund te sezonit. Kujtojme se sulmuesi kuqezi nuk ka pasur hapesira nga trajneri i Istanbul Basaksehir kete sezon. Akhisar Belediyespor renditet ne vendin e 12 ne superligen turke.

Çka mendon Lorik Cana për Xherdan Shaqirin?

Lorik Cana mendon se Xherdan Shaqiri është një super lojtar. Në një lidhje të drejtpërdrejt me tifozët në Instagram, Cana është pyetur se çka mendon për Xherdan Shaqirin. “Super lojtar Shaqiri”, është përgjigjur Cana, përcjell lajmi.net.

19 vjet nga sulmi në familjen Jashari

22 janari 2017, shënon 19-vjetorin e sulmit të dytë të Serbisë mbi familjen Jashari në Prekaz. Në atë ditë të vitit 1998, në orët e hershme të mëngjesit, nga Fabrika e Municionit të Gjuetisë, rreth 500 metra larg shtëpive të lagjes Jashari, kishin lëvizur forca të policisë serbe, të cilat ishin

​Xhaka mban rekordin negativ te Arsenali (Foto)

Granit Xhaka është ndëshkuar edhe një herë tjetër me karton të kuq për Arsenalin Mesfushori i Arsenalit, Granit Xhaka është ndëshkuar për herë të dytë me karton të kuq këtë edicion. Xhaka që nga fillimi i edicionit të kaluar, është ndëshkuar pesë herë me karton të kuq, më shumë se çdo lojtarë

Raiola i kerkon Milanit kerkes te “çmendur”

Është ende minoren dhe pas një muaji do të ketë mundësi të firmosë kontratë të re (ka kontratë deri në 2018), si profesionist, por Xhanluixhi Donaruma që tani është ndër lojtarët më të kërkuar në treg dhe me të drejtë menaxheri i tij Mino Raiola e konsideron një “minierë ari”. Prokuratori

“BE ka vdekur, por ajo ende nuk po e di”

Liderja e ekstremit të djathtë francez, Marine Le Pen, ja thënë se BE ka vdekur, por ajo ende nuk po e di. Sipas saj, BE ka dështuar si në aspektin ekonomik, të mirëqenies dhe të sigurisë, transmeton lajmi.net. “BE ka vdekur, por ende nuk po e di këtë. Ajo ka dështuar në