Goli i Roshit, më i bukuri i vitit te Tereku (VIDEO)

Odise Roshi dhe Bekim Balaj vazhdojnë të shkëlqejnë te skuadra e Terek Groznyt. Dyshja e Kombëtares së Shqipërisë, ka bashkëpunuar shumë mirë, duke asistuar dhe shënuar gola. Madje, goli i Roshit ndaj Rubinit është zgjedhur goli i vitit te Tereku, përcjellë “lajmi.net”. Një gol i tillë nga distanca meriton të shikohet disa herë.

Mihajloviç “firmos” largimin e Ajetit

Duket se aventurës së Arlind Ajetit te Torino i ka ardhur fundi. Mbrojtësi shqiptar këtë sezon duket se nuk është në planet e Sinisha Mihjaloviç, dhe për këtë arsye me shumë mundësi pritet që të largohet nga ekipi “granata”. Ajeti u penalizua shumë edhe për shkak të një dëmtimi që pësoi në

Klubi anglez konfirmon interesimin për Baccan

Menaxheri i West Hamit, Slaven Biliq, ka konfirmuar se gjatë janarit do të tentojë transferimin e sulmuesit të Milanit, Carlos Baccan. Në konferencën për media para ndeshjes kundër Swasneas, trajneri kroat ka thënë se edhe gjatë verës kishte bërë ofertë për kolumbianin. “Ndoshta. Ne tentuam [gjatë verës]”, ka thënë Biliq. “Ai ishte

Kështu mund ta djegni dhjamin në pjesën e brendshme të kofshëve

Thuajse të gjithë njerëzit janë të frustruar dhe bezdisur nga pesha e tepërt në disa pjesë të caktuara të trupit, e veçanërisht në brendësi të kofshëve. Mirëpo, zgjidhjet për këtë problem janë dietat dhe ushtrimet, e për ta filluar këtë stil të jetës, duhet të gjeni një mënyrë për t’i dalë

​Sulmuesi i Kombëtares në mesin e më të mirëve në Kroaci (Foto)

Mesfushori i Lokomotivës së Zagrebit dhe kombëtares shqiptare, Eros Grezda, është renditur i 13-i në votimin e fundvitit në Kroaci për të shpallur futbollistin më të mirë Zgjedhja është bërë nga kapitenët e 10 skuadrave të ligës së parë kroate të cilët dhanë vlerësimin e tyre me anë të votave për

Nga Basha te Gjimshiti, ja notat e shqiptarëve në Serinë B

Berat Gjimshiti ka qenë titullar në fitoren që skuadra e tij arriti të marrë ditën e sotme. Avelino mposhti 3-2 Salernitanën në një duel direkt për mbijetesën. Mbrojtësi shqiptar luajti për 90 minuta në këtë përballje duke u vlerësuar me notën 6 pas përfundimit të ndeshjes. Gjimshiti është kthyer në

Veseli u “zbulon” zviceranëve Tramexanin: Do më mungojë

Frederik Veseli thotë se do t’i mungojë Paolo Tramexani në stolin e Kombëtares së Shqipërisë. Në një intervistë për mediat zvicerane, ish-mbrojtësi i Luganos – ekip që prej ditës së mërkurë drejtohet nga Tramexani – ka folur rreth marrëdhënies me teknikun italian. “Kontakti i parë me të ishte para dy vitesh

Nuk ndalen vjedhjet në Dibër, tani edhe në qendër

Ditëve të fundit në qytetin e Dibrës janë vjedhur disa dyqane afariste në qendrën e qytetit. E fundit "pre" e vjedhjes ka qenë qendra e T-Mobile në dibër e cila gjendet në bulevardin e qytetit, përveç dëmeve materiale janë vjedhur edhe telefona të ndryshme. Episode te tilla janë shfaqur kohëve të fundit