Goli i Memushajt shenuar ndaj Romes (video)

Roma vuan por në fund ia del të marrë 3 pikë. Kryeqytetasit e drejtuar nga Luçiano Spaleti arritën të mposhtin me rezultatin 3-2 Peskarën e Ledian Memushajt duke marrë një fitore me shumë vlera për të mbajtur hapin e Milanit dhe për të përfituar nga hapi fals i Juventusit. Boshnjaku Edin

De Biazi refuzon pankinën e klubit në Serinë A

Xhani De Biazi flitet se ka marrë një ofertë nga Palermo. Trajneri i Kombëtares shihet si njeriu që mund të sjellë shpëtimin e skuadrës siçiliane nga rënia në Serinë B. Presidenti Mauricio Zamparini, është shumë pranë shkarkimit të trajnerit të skuadrës së tij Roberto De Zerbi për shkak të rezultateve të dobta. Humbja

Selimi: Le të jenë krenar të gjithë ata që i përkasim kombit shqiptar

Deputeti nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje Rexhep Selimi ka uruar të gjithë për 28 nëntorin, Selimi ka theksuar se në këtë datë takohet historia jonë, gjithë heronjtë dhe dëshmorët e kombit. Gjithashtu deputeti Selimi ka thënë se Ushtria Çlirimtare e Kosovës është një hallkë e rëndësishme e zinxhirit të historisë pa të

Berluskoni: Mund të shtyhet shitja, por…

Silvio Berluskoni po flet përditë, diçka e çuditshme, pas një periudhe të gjatë qetësie, ndaj diçka vlon te Milani. Bosi kuqezi për herë të parë pranon se 13 dhjetori mund të mos jetë data finale për shitjen e klubit: “E njoh burokracinë kineze, e di që do të duhet një kohë

“Skuqet” Prishtina për 28 Nëntor (Video)

Sheshet kryesore të kryeqendrës së Kosovës kanë ndërruar ngjyrë në prag të Ditës së Pavarësisë së Shqipërisë. Ato tashmë janë bërë të kuqe nga flamujt e shumtë që janë vendosur për nder të 28 Nëntorit. Për këtë ditë, Komuna e Prishtinës do të organizojë edhe aktivitete të ndryshme. Nga ora 10

Lajme të mira për Strakoshën, titullar ne derbin e Romës

Federico Marchetti, portieri i parë i Lazios, do të mungoj edhe disa ndeshje për shkak të lëndimit. Kjo do t’i jep mundësi Thomas Strakosha që të jetë titullar në ndeshjet e radhës Thomas Strakosha, portieri shqiptar, do të jetë titullar për Lazion të paktën edhe për disa ndeshje, pasi Federico Marchetti

Xhaka zëvëndësues, Bazeli “vret” kampionatin

Bazeli është një makineri fituese në kampionatin zvicerian. Skudra ku luan mesfushori Taulant Xhaka fitoi ditën sotme ndeshjen ndaj Sionit të vendit të tretë në transfertë me shifrat 1-2. Mesfushori shqiptar e niis nga pankina këtë ndeshje, për t’u futur më pas në lojë në minutën e 64′. Xhaka ndikoi disi në lojën

Policia e Tiranës, urim special për festat e nëntorit (video)

Për herë të parë në historinë e saj, Policia e Tiranës ka zgjedhur t’u urojë të gjithë shqiptarëve festat e nëntorit me një mënyrë tjetër. Efektivë të të gjitha reparteve të policisë janë bashkuar për të krijuar një videoklip me urimin për festat e 28 dhe 29 Nëntorit. Me qëllimin për