Ky është lajmi i fundit nga CAS për futbollin kosovar

Sot është mbajtur seanca e parë dëgjimore në Gjykatën e Arbitrazhit Sportiv në Lozanë, për çështjen e parashtruar nga Federata e Futbollit të Serbisë, ku kontestojnë pranimin e Federatës së Futbollit të Kosovës në UEFA. Federata e Futbollit të Kosovës në maj të këtij viti, është bërë anëtare e plot

Milan synon sulmuesin e Juventusit

ilan po mendon për të forcuar skuadrën në merkaton e janarit, por më tepër për të forcuar sulmin. Në projektin e kuqezinjve është futur edhe sulmuesi Zaza, që për momentin aktivizohet tek Uest Ham. Italiani ëshë në pronësi të Juventusit, por bardhezinjtë duan që t’a shesin pasi sulmin e kanë te

​Lamtumirë Milan

Carlos Baca ka shprehur dëshirën për t’u larguar nga Milani Sulmuesi kolumbian, Carlos Bacca nuk është i lumtur në Milan dhe ka shprehur dëshirën e tij që të largohet nga San Siro. Ai ishte shumë i zhgënjyer pas zëvendësimit kundër Pescaras, duke prishur kështu marrëdhëniet me trajnerin Vincenzo Montella. Corriere dello Sport njofton

Kosova nderon Armand Dukën

Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit (MKRS) do të nderojë me mirënjohje kryetarin e FSHF’së, Arman Duka Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Shala do të nderojë me mirënjohje kryetarin e Federatës Shqiptare të Futbollit. Kjo mirënjohje do t’i jepet për kontributin e dhënë në futbollin shqiptar dhe për ndërkombëtarizimin e

FAZ: Nese Kosova përjashtohet nga Uefa mund të bashkohet me Shqipërinë

Përse vendimet e Gjykatës së Sportit në Zvicër mund të rrezikojnë stabilitetin në Ballkan? Në Gjykatën Ndërkombëtare të Sportit të Lozanë me nismën e Serbisë zhvillohet seanca dëgjimore mbi pranimin e Kosovës në UEFA. Këtë të hënë (31.10) në Zvicër nis procedura për marrjen e vendimit më të rëndësishëm politik të

Mavraj sebashku me Ribery nder me te mirët në Bundesligë (foto)

Në 9-të javë te zhvilluar në kampionatin Gjermanë, Mavraj është zgjedhur 3 herë në formacionin më të mirë të javës, nga 3 herë janë përzgjedhur edhe Riberi sëbashku me Anthony, shokun e skuadrës së mbrojtesit shqiptar te Keln. Në formacion ideal kthehet për herë të tretë edhe Mërgim Mavraj.

De Biasi fton futbollistin e ri për ndeshjen me Izraelin (FOTO)

Rikthim në ekip i lojtarëve që kanë qenë dikur pjesë e kuqezinjve, si Jahmir Hyka dhe Azdren Llullaku, por edhe hapësira për të rinjtë, janë dy nga strategjitë të cilat po përdor Gianni De Biasi. Pas Liridon Latifit dhe Eros Grezdës që patën fatin të ishin në grumbullimin e shkuar, këtë

Bekim Bala: Po, u zemërova me Roshin

Pas dy golave që e cuan në 6 numrin e tyre në kampionatin rus, Bekim Bala u pyet nga gazetarët rusë për ndeshjen ndaj Ural. Mes të tjerash shkodrani u shpreh i kënaqur me fitoren por edhe me golat e tij. “Kësaj radhe të dy golat me këmbë por nuk ka

Abrashi dhe Mavraj në formacionin e javës

Për Mavraj fjalët janë thënë. Lojtari kyç i mbrojtjes së dytë më të mirë të Bundesliga-s, për të disatën herë në formacionin e javës në Gjermani. Abrashi e bëri këtë javë "sefte", jo vetëm me një ndeshje fantastike, por edhe me gol. Për herë të parë në formacionin e javës,