Zbulohet dizajni i ri i fanellave të Kosovës (Foto)

Përfaqësuesja e Kosovës në futboll në ndeshjet e radhës kualifikuese për Botërorin “Rusia 2018” do të ketë fanella pak më ndryshe se ato me të cilat u paraqit ndaj Finlandës. Kompania me të cilën FFK-ja ka kontratë, “Kelme” ka bërë ndërhyrjet e nevojshme të kërkuara nga shtëpia e futbollit kosovar. Janë tri

Formacioni i Kosovës ndaj Kroacisë (Foto)

Albert Bunjaki pritet të luajë ndaj Kroacisë me formacionin e njëjtë si ndaj Finlandës Të enjten me gjashtë tetor, Përfaqësuesja e Kosovës në Futboll do të zhvillojë ndeshjen e dytë kualifikuese për Kupën e Botës ‘Rusi 2018’, përcjell Gazeta Express. Kosova bëri debutimin historik në ndeshjen ndaj Finlandës, duke marrë një pikë

Armando Sadiku: Ja rezultati kundër Lihtenshtejnit

Sulmuesi i Kombëtares shqiptare, Armando Sadiku ka thënë se në transfertën kundër Lihtenshtejnit vetëm fitorja është rezultati pozitiv për kuqezinjtë. Në një intervistë për ‘Supersport’, Sadiku nënvizoi se barazimi kundër Lihtenshtejnit nuk duhet llogaritur fare pasi lojtarët duhet të kërkojnë patjetër të marrin 3 pikëshin. “Ndeshjet merren një nga një, e para

Po shkëlqejnë me Vllazninë, dy talentet vishen kuqezi

Paraqitja pozitive në këtë fillim kampionati me skuadrën e Vllaznisë ka bërë që dy talentet Uendi Vecaj dhe Rubin Hebaj të marrin ftesë nga trajneri i kombëtares U-21, Redi Jupi, për takimin e fundit të kualifikueseve të Europianit, atë në transfertë ndaj Izraelit, i cili do të zhvillohet më datë

Rey Manaj, bind Odon, fiton vendin e titullarit

Trajneri i Peskarës, Masimo Odo, më në fund ka vendosur t’i japë shansin Rei Manajt për ta filluar si titullar një takim të Serisë A. Në konferencën e sotme për shtyp, ai ka konfirmuar se në takimin e nesërm ndaj Kievos, sulmuesi shqiptar do të jetë në fushë që nga

Ibra shqiptar i shënon dy gola në Champions League (Video)

Mediat austriake këtë javë kanë shkruar për talentin e madh që posedon futbollisti shqiptar, Mërgim Berisha. Sulmuesi i Salzburg që këtë edicion po shkëlqen te skuadra e Liefering ka shënuar dy gola në ndeshjen e Ligës së Kampionëve për të rinjë. Berisha ka realizuar dy herë ndaj Vardarit të Shkupit.

Zyrtare: Eros Grezda, risia e Kombëtares për ndeshjet e radhës

Lajmi qarkullonte prej disa ditësh, por tani është zyrtar: Eros Grezda do të jetë risia e Kombëtares për ndeshjet me Lihtenshteinin dhe Spanjën më 6 dhe 9 tetor. Në pritje të listës që do të shpallë trajneri De Biazi, është Lokomotiva e Zagrebit që e ka zyrtarizuar sot grumbullimin e 21-vjeçarit. Përmes