Zyrtare: Etrit Berisha me ekip të ri

Më në fund, pas muajsh të tërë pritjeje, Etrit Berisha lë skuadrën e Lacios për t’u bërë pjesë e Atalantës. Lajmi nisi të qarkullojë pak kohë më parë, teksa diçka të tillë e raportoi eksperti i merkatos Alfredo Pedula. Tashmë tratativat janë mbyllur me sukses dhe sipas gazetarit Xhanluka Di Marcio Berisha

Super lajm për përfaqësuesen e Kosovës

Kosova merr dritën jeshile për aktivizimin e dy lojtarëve të tjerë në radhët e saj për ndeshjet eliminatore të Botërorit 2018. Bëhet fjalë për mesfushorin 30-vjeçar, Enis Alushi i cil në të shkuarën ka veshur fanellën e Kombëtares Gjermane të 20-vjeçarëve dhe për sulmuesin 32-vjeçar, Albert Bunjaku, i cili numëron

Mavraj bëhet kapiten i Kombëtares shqiptare

Mërgim Mavraj pritet të mbajë shiritin e kapitenit në takimin e sotëm miqësor që Shqipëria do të luajë kundër Marokut. Mungesa e Agollit në formacion bën të mendosh se mbrojtësi i Këlnit pritet të jetë udhëheqësi i të besuarve të De Biazit sot në “Loro Boriçi”. Ndërkohë që atmosfera në

Edhe Albian Ajeti në lëvizje, huazohet në kampionatin zviceran

Sulmuesi i talentuar Albian Ajeti, vëllai i vogël i mbrojtësit të kombëtares, Arlind Ajetit, ka ndryshuar skuadër gjatë ditës së sotme në mënyrë që të kishte më shumë hapësira aktivizimi. Futbollisti kaloi në fillimin e këtij viti te Augsburgu në Bundesligë, por nuk u aktivizua rregullisht te ajo skuadër. Si rrjedhojë,

Partizani hap “thesin”, bëhen gati 150 mijë € për Asanin

Partizani nuk do të tërhiqet lehtë nga objektivi që ka për të përfituar shërbimet e sulmuesit Jasir Asani. Ky i fundit është pjesë e ekipit të Vardarit në kampionatin maqedonas dhe ka spikatur me formën e tij, duke tërhequr vëmendjen jo vetëm të disa klubeve, por edhe Kombëtares Shpresa që

Andi Zeqiri, talenti shqiptar te Juventusi

Një talent shqiptar blihet nga skuadra kampione e Italisë Juventus. Mediat italiane në ditën e fundit të merkatos verore raportuar se sulmuesi Andi Zeqiri i datëlindjes 1999 është transferuar te bardhezinjtë, me kampionët në fuqi të Serisë A që do të të kenë të drejtën e blerjeS nëse binden për

Fabregasi i ofrohet Milanit

Mesfushori i Chelseat, Cesc Fabregas është ofruar te Milani në formë huazimi. Reprezentuesi spanjoll ka luajtur vetëm 12 minuta të futbollit në Ligën Premier nën drejtimin e Antonio Contes deri më tani këtë sezon, duke çuar në thashethemet se ai mund të lejohet të largohet nga klubi. Këto spekulime u hodhën poshtë

Ajeti ndërron sërish skuadër?

Lajm i bujshëm ai që vjen nga Italia dhe tashmë po konfirmohet nga disa burime: në ditën e fundit të merkatos verore Arlind Ajeti mund të ndryshojë klub. “Toro.it” shkruan se mbrojtësi i kombëtares shqiptare kërkohet me ngulm nga Peskara, që dëshiron të përforcohet urgjentisht me një qendërmbrojtës. Tani pritet vendimi i

Zviceranët e godasin keq Xhakën, i thonë gënjeshtar (FOTO)

Pas letrës që publikoi sot futbollisti i Arsenalit dhe përfaqësueses zvicerane Granit Xhaka, përmes së cilës bëri të qartë se ai kishte bërë kërkesë që të luante me Kosovën pas pranimit të saj në UEFA dhe FIFA dhe se ishte i gatshëm ta linte kombëtaren e Zvicrës, kanë reaguar mediet

Kjo është skuadra e re e Berishës

Etrit Berisha sot mund të nënshkruajë me një klub të ri. Etrit Berisha është gati për klubin e ri. Portieri i Kombëtares shqiptare sot mund ta kompletojë transferimin në Atalanta. Lazio dhe Atalanta janë në negociata për Berishën, raportojnë mediat italiane, përcjell “Lajmi.net”. Dhe, marrëveshja mund të zyrtarizohet sot, në ditën e fundit të