FC Prishtina Fiton Kupen dhe Siguron Daljen ne Europe

Prishtina është fituese e Digitalb Kupës së Kosovës për edicionin 2015/16, duke siguruar në këtë mënyrë edhe daljen historike në Evropë në kualifikimet në Europa League. Në ndeshjen finale, që u zhvillua sot, në një atmosferë të shkëlqyeshme në Stadiumin e Qytetit në kryeqytet, Prishtina arriti ta mposhtë Dritën,

Duka Mberrin ne Austri, Takon Stafin dhe Lojtaret

Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armando Duka, ka mbërritur në Austri dhe është takuar me stafin dhe ekipin e kombëtares. Kombëtarja shqiptare ndodhet në resortin Bad Waltersdorf që prej 23 majit ku po zhvillon përgatitjet për Euro 2016. Ndërkohë që kuqezinjtë luajnë sot miqësoren me Qatarin në qytetin e Hartbergut të Austrisë. VIDEO

Shqiptaret e Zurichut kerkojne fitoren ndaj serbve

Shqiptaret ne Zvicer po behen gati per diten e sotme, me rastin e ndeshjes se shume pritur qe do te jet nje derby i madh ndermjet FC Srbija Zürich- FC Albania Zürich.  Ne kete ndeshje pritet te jen mjaft tifoz te Disapores Shqiptare ne Zvicer, pasi kerkohet me ngulm Fitore nga

Infantino i dergon leter Presidentit Duka

“I dashur president. Skënderbeu është kampion i Shqipërisë. Më jep shumë kënaqësi t’i bëj urimet më të përzemërta Skënderbeut dhe skuadrës së tyre të pamposhtur për këtë arritje të madhe. Ky titull është rezultat i vendosmërisë se të gjithëve dhe urimet e mia shkojnë për lojtarët, trajnerin, të gjithë stafin

Avdijaj shenon ndaj Zurichut

Sulmuesi i Kombetares U21, Albion Avdijaj,  ka shenuar golin e vetem per FC Vaduz ndaj ekipit te Zurichut. Ndeshja perfundoi 3:1 ne favor te ekipit nikoqir. Megjithate ekipi i Avdijajt dhe Sadikut, siguroi mbijetesen ne superlige, ndersa Zurichut nuk i mjaftoi fitorja e sotme per te mbijetuar ne superlige. .embed-container

Baric refuzon ftesen e Shqiperise

Ka marrë tre ftesa për të qenë i pranishëm në ndeshjet e Euro 2016, por Otto Baric i ka refuzuar që të treja. Ish trajneri i Kombëtares së Shqipërisë, i ftuar nga Kroacia, Austria por edhe nga Federata Shqiptare e Futbollit, nuk ka pranuar të udhëtojë në vendin ku do

Gazzetta Dello Sport: Kjo eshte vlera e Shqiperise

Sipas Gazzetta dello Sport,De Biazi arriti të kualifikonte për në Europian një skuadër, e cila vlen 44.2 milionë euro dhe do të përballet me ekipe që vlejnë miliona euro. Vetëm Pol Pogba vlen sa dyfishi i kuqezinjve, por kjo nuk do të thotë asgjë, sepse në dy ndeshjet miqësore të luajtura

Cikalleshi: Shpresoj ti beje shqiptaret te qajne nga gezimi

Në Francë kombëtarja Shqiptare shkon me objektivin kryesor për të bërë krenar një komb të tërë dhe sigurisht për të qënë surpriza e europianit. Për të realziaur dicka të tillë Gianni de Biasit i nevoiten golat e sulmuesve që gjatë eleminatoreve kanë qënë me pikatore. Sokol Cikalleshi konsiderohet si

”Zgjodha lojtarët që na çuan në Europian”

De Biazi ka publikuar listën e lojtarëve të ftuar në Europian. Tekniku i kuqezinjëve në një konferencë për shtyp ka folur për rrugëtimin në Francë dhe objektivat për të shkuar më tej. Italiani tha se pjesëmarrja në një kompeticion te tillë është një rast unik për Kombëtaren Shqiptare, të cilin duhet

Duka me fjalim fantastik në Kongresin e UEFA-së

Presidenti i Federatës së Futbollit të Shqipërisë, Armand Duka ka bërë një fjalim fantastik në kërkim të pranimit të Kosovës në UEFA. Presidenti i Federatës së Futbollit të Shqipërisë, Armand Duka ka bërë një fjalim fantastik në kërkim të pranimit të Kosovës në UEFA. “Kosova nuk ka asnjë lidhje me Federatën e