Kombëtarja

Pohimi i babait dhe e vërteta e madhe për t’u duartrokitur: Milot Rashica është përjashtim në Kosovë!

“Djali im ishte i pari që ka dalë nga brumi i Kosovës ku është rritur dhe zhvilluar në vendin e tij, e jo nëpër shtete

VIDEO/ Nuhiu e kthen futbollin në regbi, kapiteni e bën “baltë” dhe akuzohet për trukim  

Nëse kërkoni ndeshjen më të çuditshme të këtij viti, atëherë ndaluni, sapo e keni gjetur atë. Bëhet fjalë për takimin mes Sheffield Wensday dhe Middlesbrogh,

Ekskluzive/ Trajneri i Lokomotivës së Zagrebit: Uzunin vendose ku të duash, në kokën e tij vetëm futbolli

Myrto Uzuni është një nga futbollistët shqiptarë më në zë gjatë kohëve të fundit, teksa paraqitjet e tij me Lokomotivën e Zagrebit dhe Shqipërinë, kanë

Ndërtesa merr flakë në stadium, futbollistin më në formë të Shqipërisë nuk e ndalon…asgjë!

Ekipi i Winterthurit ka marrë një tjetër fitore të rëndësishme në kampionat, këtë herë duke mundur Vaduzin me rezultatin 2-1. Taulant Seferi ka qenë sërish

Ervin Skela ndjek nga afër Frankfurtin në Bundesligë, vijnë 7 gola për…kënaqësinë e tij!

Një nga figurat legjendare të Shqipërisë, Ervin Skela, ka ndjekur më nga afër takimin e Frankfurtit në ditën e sotme ndaj Dusseldorfit, të përfunduar 7-1.

Trajneri nuk e la të ishte pjesë e Shqipërisë, Balliut i duhet të luajë edhe pa drita në Francë

“Nuk mund ta konsideroj si një sjellje profesioniste atë të trajnerit të Metzit”, shprehej Panuçi para ndeshjeve që Shqipëria zhvilloi ndaj Jordanisë dhe Izraelit. Me

Histori që nuk ndryshon kurrë te Peskara, Memushaj dhe Mankuso janë bërë “të mërzitshëm”

Ledian Memushaj nuk rresht së asistuari në klubin e Peskarës. Të kaltërit kanë kaluar në avantazh vetëm pak minuta më parë me gol të italianit

“Luani” që e duan të gjithë, trajneri i Baselit duhet të bëjë prapakthehu me shqiptarin

Taulant Xhaka është një nga ata lojtarët që ka më shumë nevojë mesfusha e Panuçit dhe është më i rëndësishmi në kampin kuqezi. Por gjërat

E fundit/ Kosova nuk ndalet, portieri i Manchester City pajiset me pasaportën

Nuk kanë të ndalur afrimet në kampin e Shaland, teksa në nëntor do të kemi shumë risi te Kosova për takimet ndaj Maltën dhe Azerbajxhanin. Pas

Në derbin e fundit pati edhe bomba molotov, Basha dhe Mavraj në derbin e zjarrtë të Selanikut

Mërgim Mavraj dhe Migjen Basha do të jenë titullarë këtë fundjavë në derbin kundër Paokut. Legjionarët tanë kanë fituar një vend të padiskutueshëm tek klubi

Kritikuesit duhet gjithmonë vetëm të… heshtin! Strakoshën e frymëzon Eminem

Thomas Strakosha është një ndër portierët më në zë të momentit, teksa pas tij i janë vënë shumë skuadra të mëdha europiane. Gardiani kuqezi i

Luajti 90 minuta me Shqipërinë, Gerrard i gëzohet momentit: Tani PO! Grezda është gati

“Kemi biseduar me Gerrardin dhe më ka thënë se duhet t’i pohoj atij momentin kur unë do të jem gati”, ishte deklarata e Grezdës përpara

Youtube Videos

Ekskluzive/ Intervista me babain e talentit më të ri të Shqipërisë, Artan Uzuni 08:13
Speciale, KF Tirana - Partizani/ Nga Berlini në Tiranë, rrëfime ekskluzive të tifozëve 09:08
Shqiperia.ch Intorduction 00:11
Shqiperia.ch 00:09

Premier Liga

Fati i hap një derë të Liverpuli! Këtë herë mundet, Shaqiri do të marrë vendin e Salah nga…tifozët!

Strakosha pranë klubit të njohur anglez, që nuk “i njeh”…shqiptarët!

Kanë nëntë fitore rradhazi, tashmë Arsenali ka një kapiten shqiptar

Liverpul-Mançester Siti, flet legjenda e të kuqëve: Shaqiri duhet të startojë nga minuta e parë!

Shaqiri çmend Jurgen Klop, mund të kishte ndryshuar rrjedhën e ndeshjes

Top