Koha për t’i hequr kapelen! Gjimshiti është një model te Shqipëria

Vendimi që De Biazi morri pak përpara nisjes së Europianit në Francë, duke lënë jashtë Rashicën, Rrahmanin, Shalën dhe Gjimshitin,
Read More
Koha për t’i hequr kapelen! Gjimshiti është një model te Shqipëria

Argjentina lë jashtë “Argjentinën”

Boterori i Rusi 2018 ishte një “mace e zezë” për kombëtaren e Argjentinës. Skuadra seleçao doli kokë poshtë nga kompeticioni
Read More
Argjentina lë jashtë “Argjentinën”

Shumë zhurmë për asgjë, “Hero” Shala në rënie të lirë

Herolind Shala, për ata që e mbajnë mend, tek ekipi i Odd Gr ishte një "diamant" i zbuluar. Mesfushori shqiptar
Read More
Shumë zhurmë për asgjë, “Hero” Shala në rënie të lirë

Odise Roshi, raketa që ka shpërthyer gjithmonë në kombëtaren shqiptare

Të thuash “Odise” ke thënë histori, ashtu sikurse edhe Roshi, që është ende i ri në moshë, por emri i
Read More
Odise Roshi, raketa që ka shpërthyer gjithmonë në kombëtaren shqiptare

Lorik Cana, klithma e një legjende që thërret për bashkimin kombëtar

Lorik Cana është kapiteni, lideri, idhulli, legjenda dhe krenaria e shqipëtareve kudo ku ata jetojnë nëpër botë. Ky është lojtari
Read More
Lorik Cana, klithma e një legjende që thërret për bashkimin kombëtar

Modeli i kërkuar më kot në Europë, Shkëndija frymëzon shqiptarët

Ndonjëherë e kërkojmë modelin më kot nga Gjermania, Italia, Spanja, Franca apo diku tjetër gjetkë në Europë. Kjo është Shkëndija
Read More
Modeli i kërkuar më kot në Europë, Shkëndija frymëzon shqiptarët

Historia e një karriere, Behrami zgjodhi të luftonte për të qenë…askushi

Vitet kalojnë shpejt dhe tashmë nuk e ka më një çështje për ty Valon, ose siç ti preferon të quajmë,
Read More
Historia e një karriere, Behrami zgjodhi të luftonte për të qenë…askushi

Gjithmonë kundër turmës së njerëzve, moto e veçantë e Besnik Hasit

Korrik 2017, Hasi ulet tranjeri i Olympiakos. Mediat, ultrasit dhe i gjithë opinioni publik kundër dhe në një zë: “Erdhi “shqiptari”.
Read More
Gjithmonë kundër turmës së njerëzve, moto e veçantë e Besnik Hasit

Gjimshiti mbetet një “enigmë”, ekziston edhe mundësia e Atalantës

Në këtë merkato të verës, një nga legjionarët e Kombëtares me të ardhmen më të pavendosur, është Berat Gjimshiti. Aktualisht si
Read More
Gjimshiti mbetet një “enigmë”, ekziston edhe mundësia e Atalantës

VIDEO/ Ajo që i mungon Berishës, Strakosha rikthehet me pikën më të fortë

Lacio ka luajtur ndaj Dortmundit në një miqësore të zhvilluar në përgatitjet përpara të nisjes së kampionateve elitare në Europë. Rezultati
Read More
VIDEO/ Ajo që i mungon Berishës, Strakosha rikthehet me pikën më të fortë

Kombëtarja

Shumë zhurmë për asgjë, “Hero” Shala në rënie të lirë

0

Herolind Shala, për ata që e mbajnë mend, tek ekipi i Odd Gr ishte një "diamant" i zbuluar. Mesfushori shqiptar shënonte thuajse në çdo ndeshje,

Odise Roshi, raketa që ka shpërthyer gjithmonë në kombëtaren shqiptare

0

Të thuash “Odise” ke thënë histori, ashtu sikurse edhe Roshi, që është ende i ri në moshë, por emri i tij për tifozat shqiptar duket

Lorik Cana, klithma e një legjende që thërret për bashkimin kombëtar

0

Lorik Cana është kapiteni, lideri, idhulli, legjenda dhe krenaria e shqipëtareve kudo ku ata jetojnë nëpër botë. Ky është lojtari që personifikon emrin Shqipëri dhe

Modeli i kërkuar më kot në Europë, Shkëndija frymëzon shqiptarët

0

Ndonjëherë e kërkojmë modelin më kot nga Gjermania, Italia, Spanja, Franca apo diku tjetër gjetkë në Europë. Kjo është Shkëndija e cila shërben si një

Historia e një karriere, Behrami zgjodhi të luftonte për të qenë…askushi

0

Vitet kalojnë shpejt dhe tashmë nuk e ka më një çështje për ty Valon, ose siç ti preferon të quajmë, thjeshtë Behrami. "Falë investimeve të Zvicrës

Serie A

Lorik Cana, klithma e një legjende që thërret për bashkimin kombëtar

Gjimshiti mbetet një “enigmë”, ekziston edhe mundësia e Atalantës

VIDEO/ Ajo që i mungon Berishës, Strakosha rikthehet me pikën më të fortë

Anglezët e kanë seriozisht, menaxheri i Elseid Hysaj jep detajet – SHQIPËRIA.CH

“Jemi gjithmonë prezent”, dje derbi i kryeqytetit u vesh Kuq e Zi (FOTO) – SHQIPËRIA.CH

Top